Mirdas

Trošku o hokeji

Existuje odborný názor na výkonost hráčů ledního hokeje v jakém věku dosahují teoreticky vrcholu, kdy stagnují a podobně ?
Doplňuji:
Opravdu jen teoreticky.
Zda hrač v pětadvaceti je průměrný v první lize, lze vůbec předpokládat, že by se mohl ještě někdy stát posilou v Extralize ?

Odpovědi
Lamalam

Síla, rychlost, obratnost a výbušnost je u mužů na vrcholu mezi 20 až 25 lety. Vytrvalost je nejvyšší o něco později. Zkušenosti, dovednosti a přehled sbírá člověk celý život.
Pokud je hráč v 25 letech pouze průměrný, těžko se ještě někdy stane hvězdou.

mosoj

Nepotřebuji na to odborný názor. Jednoznačně vytrvalost musí být u mladšího, stejně trénovaného vyšší. Prostě metabolismus neočůráš. Ono se hraje jinak když je v mužstvu jeden starý hráč a ostatní mladí.
Pokud narážíš na náš olympijský tým, tak tam bylo ve hře více faktorů. Jedním z nich jsou i špatné lidské vlastnosti.
Faktem ale je , že náš tým fyzicky nestačil ! Pak jsou zkušenosti k ničemu.

anonym

Nevím jaký je odborný názor ale já si myslím že člověk muže dosáhnou největšího fyzické kondice přibližně od 18 do 28 let ale to nemá nic společného s tím že by člověk nemohl být lepší od 28 do např 40 let ..protože se nejedná pouze o fyzickou zdatnost ale i o zkušenosti a jiné aspekty. Pokud jde o český tým tak je v celku jedno zda li jsou staří nebo ne. Jde o to že netrénují nejlépe a pokud ano tak ne nejvíce nebo ne nejčastěji. Muže v tom být jaký koly z nedostatku z těchto aspektů…
Doplňuji:
Jestli si myslíš že jsou rozhodují roky tak potěš koště. Jak už jsem říkal lidský organismus dokáže tréningem dosáhnou největšího maxima přibližně od 18 do 28 let ale to neznamená že nejde být lepší v jiných letech!!! Trošku se zajímej o věci kolem sebe pochopíš že je možné pomalu všechno. Každý si když vidí nějakého tlustého mistra světa tak si myslí že je nejlepší být tlustí a když hubeného tak zase hubený ..... prostě není vůbec důležité koly ti je nebo jak vypadáš .. Dám příklad talentu .. co se týče hokeje tak tam talent ani pojmenovat snad ani nejde ale u basketbalu je talent to že jsi dlouhý a u maratonu zase lehký a vytrvalí … to znamená že každý sport má pravidla a od nich se odvyjí talent na ten daný sport. ala bla bla ..