Standaa

Trochu tabu otázka – co se dělá s lidskými výměšky? (Moč, fekálie, nosní hlen, atd…)

Nejlepší odpověď
gecco

Kde?
Asi nejčastěji jsou kanalizací odváděny do ČOV (čistička odpodních vod), kde je pomocí bakterií biologické znečištění odbouráno, tekutá složka je vypouštěna do vodních toků a pevná se dále zpracovává (např. na hnojivo).

Další odpovědi
mosoj

V rámci možností se na biologických ČOV přečistí a teče to dál do našich špinavých řek.
Kal z BOČV se již dávno nepoužívá jako hnojivo pro obsah těžkých kovů a jiných chemických sajrajtů( na př. z antikoncepce).

Na ISS se vše přečistí a vyrobí se z toho opět pitná voda.
Doplňuji:
Nevidím na tom nic tabu.

anonym

Reciklace co dům dal…https://w­ww.youtube.com/wat­ch?v=HqIbefbCthc
Doplňuji:
„recyklace“

anonym

Když nám EU přikazuje mít domácí čističky, tak to nyní musí jít tam.Jinak kdo má (měl) rodinný domek tak k tomu byla žumpa (suchý záchod nebo septik na splachovací záchod) a to se vyváželo buď na pole a nebo na svou zahrádku.Je to to nejlepší hnojivo.
Za první republiky staří hospodáři se snažili své hovínko donést domů a nebo když to na ně přišlo na cestě k domovu tak to udělali do novin a to pak vyhodili na svém poli.Snažili se aby nic nepřišlo nazmar.
Zrovna tak se nádobí mylo pouze teplou vodou (má babička to dělala ještě koncem v sedmdesátých letech), voda se slila do kbelíku, do toho se přidal šrot a rozemleté kopřivy či otruby a dávalo se to dobytku na pití.