Avatar uživatele
janek66

Trochu morbidní dotaz.Proč se do rakve dává člověk v obleku a žena v šatech?

Můj děda měl poslední přání být v rakvi v pyžamu a papučích aby se mu líp „spalo“ , ale nesplnili mu ho, prý se to nesluší.Jaký je váš názor?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, hanulka11, barnajka, anonym před 4594 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ella

já bych řekla, že je to proto, aby na „druhé straně“ udělali co nejlepší „první dojem“… vystrojit do nejlepších šatů, aby do nového života vykročili lidé alespoň s něčím nejlepším :)

a pokud jde o to poslední přání vašeho dědy – já bych mu ho rozhodně splnila. Přece jenom, přání se mají plnit, a obzvlášť když to je poslední přání, nevidím na tom nic špatného. Znala jsem staršího pána, který si přál, aby mu na pohřbu hráli pouze veselé písničky z dob jeho mládí, a splnili mu to… možná to vypadalo divně, ale lidé se pousmáli vzpomněli si, co na něm bylo tak skvělého a že to byl výjimečný člověk… :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
barnajka

Můj názor?!
Vyprdnout se na konvence a nebožtíkovi splnit jeho poslední přání. Pokud on to tak chtěl, řešit tu nějakou etiku mi připadá poněkud přitažené za vlasy.
Že se to nesluší?! Aha…a ve vztahu ke KOMU?! Nebožtík si to tak přece přál… a druhým může být po jeho „spacím úboru“ houby :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
baghira

Zákon o pohřebnictví říká, že nebožtík musí být oblečený. Jestli oblek, pyžamo nebo rubáš, to neřeší.
Poslední přání je zapotřebí splnit – ať už se to „sluší“ nebo ne. Tvůj děda byl správnej borec. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Než odpoviem.
Výhrada voči titulku:
„člověk v obleku a žena v šatech“
žena nie je človek? Keby ste napísali „muž v obleku“
Právo zosnulého sa malo splniť. To, že mrtveho „slušne“ obliekajú, hovorí trochu o obavách „čo povedia …“, nie o skutočnej láske a úcte k mrtvemu.
Pamätajme si človeka, aký bol živý.
PS.
Moje prianie je: nechcem aby ma po smrti chodili pozerať. Nie som žiadne umelecké dielo…
…a žiadny smútok…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Aby nešel na věčnost v trenýrkách, to je logické. No ja mám jediné černé sako v kterém jsem maturoval, na zkoušky chodil a promoval, ještě černé papírové boty z Lidlu pár za 129.-Kč (ano !) a jsem komplet.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kropitko

člověk v obleku, žena v šatech a muž???

před 4594 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek