J.Mecir

Trn v prstu

Co mám dělat, když jsem si vrazil trn od ruze do prstu a ted rano ho mam oteklej a fialovej…co mám dělat???
Doplňuji:
neřikejte …to mě fakt nenapadlo…jasně že sem ho hned vyndal

Odpovědi
Kajra

Mazat k doktorovi,vypadá to na otravu krve. Proč jsi ho hned nevyndal -pinzetou,špen­dlíkem.

anonym

Na nic nečekat a zajít k lékaři, může to být otrava, popřípadě, mohl kousek trnu zůstat v prstu, měl jsem něco podobného, na konec mi našli v dlani 9mm kousek třísky.

anonym

Některé růže mají trny zahnuté jakoby do háčku. Ten se rád ulomí a dělá potom nehezkou paseku. Pokud se dá dostat dovnitř do rány, otevřít ji a zbytek trnu dostat ven, tak dezinfekce, ostrá jehla a zatnuté zuby by to mohly vyřešit.
Fialový prst ale znamená nevítanou infekci – takže tady určitě raději zajdi k lékaři.

Teta kdysi drhla dřevěnou podlahu a do dlaně si zapíchla třísku. Nešla ven. Tak nakonec musela teta na chirurgii a tam jí tu třísku vytáhli – měla skoro 5 cm. Teta se jenom divila, proč ji bolí celá dlaň.

MartinR

doktor!!
pokud nemáš doktora, tak použít babské rady … kyselé jablko a zabalit … to vytahuje bordel; jiná dezinfekce; ledovat … ale doktor je v tomhle případě základ … nateklé a fialové … nač se zdržovat dotazama na netu?
teče z toho hnis nebo je to uzavřené?