Pokročilý

Trn v prstu

Co mám dělat, když jsem si vrazil trn od ruze do prstu a ted rano ho mam oteklej a fialovej....co mám dělat???
Doplňuji:
neřikejte ....to mě fakt nenapadlo....jasně že sem ho hned vyndal

Odpovědi:

Pokročilý

Mazat k doktorovi,vypadá to na otravu krve. Proč jsi ho hned nevyndal -pinzetou,špendlíkem.

Na nic nečekat a zajít k lékaři, může to být otrava, popřípadě, mohl kousek trnu zůstat v prstu, měl jsem něco podobného, na konec mi našli v dlani 9mm kousek třísky.

Některé růže mají trny zahnuté jakoby do háčku. Ten se rád ulomí a dělá potom nehezkou paseku. Pokud se dá dostat dovnitř do rány, otevřít ji a zbytek trnu dostat ven, tak dezinfekce, ostrá jehla a zatnuté zuby by to mohly vyřešit.
Fialový prst ale znamená nevítanou infekci - takže tady určitě raději zajdi k lékaři.

Teta kdysi drhla dřevěnou podlahu a do dlaně si zapíchla třísku. Nešla ven. Tak nakonec musela teta na chirurgii a tam jí tu třísku vytáhli - měla skoro 5 cm. Teta se jenom divila, proč ji bolí celá dlaň.

doktor!!
pokud nemáš doktora, tak použít babské rady ... kyselé jablko a zabalit ... to vytahuje bordel; jiná dezinfekce; ledovat ... ale doktor je v tomhle případě základ ... nateklé a fialové ... nač se zdržovat dotazama na netu?
teče z toho hnis nebo je to uzavřené?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1607
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1280
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.