Avatar uživatele
lukas.zmizik

třídí se pohledy na poštách podle psč a určení ručně nebo to dělá nějaký stroj?

Já totiž často posílám pohlednice, převážně ze zahraničí a v psaní adresy většinou bývám kreativní. Zatím to vždycky došlo. A paní učitelka nám ve druhé třídě říkala, abysme psali čitelně PSČ, že to pak nějaký stroj vyhodí do koše, když to nepřečte. Tak by mě zajímalo jak to je, protože moje poslední pohlednice trochu odporovala zásadám slušného psaní adres, ale byl bych rád, kdyby došla. Jinak mám 40 Kč v háji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3932 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucaso

Já myslím, že to dělá stroj a nečitelné uchová jako „nezpracované”, které pak pošťačky rozluští osobně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hykam

Dělá to stroj a pokud nestíhá, nastoupí lidská síla.

http://www.dno­viny.cz/expres­ni-sluzby/posta-pred-vanocemi-prekonala-dalsi-rekord

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Filip84

Listovní zásilky, s výjimkou zásilek do zahraničí a balíků s doplňkovou službou „FRAGILE-KŘEHKÉ“, třídí stoj. Ten stroj funguje na optickém principu, tj. na stejném principu, jako např. 2D čtečka kódů, a ve spodních dvou řádcích adresy (protože poslední řádek může být země určení) vyhledává poštovní kód.

Pokud poštovní kód najde, zatřídí zásilku do příslušného uzávěru.

Pokud poštovní kód nenajde, skutečně jí vyhodí do „koše“, ale ne do odpadkového koše, ale koše, u kterého sedí „bába“, a ta ty zásilky ručně dotřídí, tj. ručně hodí takový pohled do správného koše.

To je celé.

Nový příspěvek