Weroniq

třezalka a její vliv na hormonální antikoncepci

dneska jsem si pořídila bylinné kapky, které by měli mít uklidňující účinky a potlačovat neklid, nervozitu a úzkost.. součástí směsi mimo jiné je i třezalka tečkovaná a je zde psáno, že může snižovat účinek hormonální antikoncepce, ale už se nepíše, při jakém množství.. nemám v úmyslu to užívat dlouhodobě a v nejvyšší dovolené dávce, ale stejně se bojím otěhotnění..
na internetu jsem našla různé diskuse a články, ale nikde konkrétní množství, které může zeslabovat účinky antikoncepce.. ale hodně lidí pije třeba třezalkový čaj a zdá se jim to bezpečné..

Odpovědi
Lucijej

Třezalka obecně snižuje účinky léků. Rozhodně bych během užívání kapek používala i jinou ochranu než HA.