BurTon

Třetí reklamace mobilního telefonu – odstoupení od smlouvy

Zítra už po třetí půjdu reklamovat můj telefon zakoupen u společnosti Vodafone. Chci se zeptat, po kolikáté reklamaci mám nárok na odstoupení od smlouvy? První reklamace byla kvůli nabíjení, kde byla vyměněna základová deska telefonu. Druhá reklamace byla z důvodu zpomalení telefonu, vypínání a občas nereagoval dotykový display. Vada byla v předním krytu, který byl vyměněn a byl přehrán software. Po měsíci se závada zpomalení a nereagování dotykové displaye objevila znova. Mám tedy při této třetí reklamaci právo na odstoupení od smlouvy?
Doplňuji:
Telefon je stále ve dvou roční záruční době.

Nejlepší odpověď
brillant

Kupující má právo na výměnu zboží či na odstoupení od smlouvy v případě, že se stejná vada vyskytne po opravě opakovaně, tzn. vyskytne-li se na výrobku ta samá vada, která byla již v záruční době dvakrát reklamována. Totéž právo má kupující i v případě, že zboží trpí více vadami současně, tedy má v době uplatnění nároku z vad alespoň tři odstranitelné vady. Zákon mluví o opakující se závadě (zákon neříká kolikrát) a vy máte právo buď od smlouvy odstoupit, tedy na vrácení peněz nebo na výměnu zboží.
http://www.ces­katelevize.cz/ct24/e­konomika/137041-reklamace-mobilu-jak-postupovat-a-na-co-nezapomenout/
http://www.vo­dafone.cz/o-vodafonu/ke-stazeni/osobni-a-firemni/reklamace/
http://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=re­klamace+mobil­n%C3%ADho+tele­fonu&sourceid=o­pera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Další odpovědi
radce

Obávám se že ne, nejde o opakovanou stejnou závadu…

leylandus

Bohužel ne momentálně…jedná se o dvě různé závady a nebyly současně…spíš vezmou telefon znovu do záruční opravny než by vrátili peníze…samozřejmě na to mají 30 dnů,ale to jistě víte