trestný čin porušení podmínky

Dobrý den,mohu se zeptat v září 2009 jsem byla uznána vinou z §250 odst.3 a byla mi uložena podmínka.V lednu 2010 jsem prodávala hračky přes internet a bohužel některým lidem nebylo doručeno zboží i přes jeho zaplacení.skoro všem lidem jsem peníze vrátila a s třemi jsem domluvena na splátky.Jedna paní podala za všechny trest.oznámení na policii i přesto že jsem jí peníze vrátila.Mohu se zeptat mohou toto brát jako porušení podmínky?Celková škoda ted činní cca 1500kč.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Záleží na posouzení probačního úředníka a následně soudu, ale domnívám se, že by to mohlo být porušení podmínky, přestože se jedná jen o 1500Kč.
Pokud však prokážeš, že jsi hračky nedodala jen proto, že nedodání nebylo způsobenou tvou vinou (např. na straně tvého dodavatele), tak by to nemuselo být porušení. Na druhou stranu jak jsi mohla prodávat něco co nemáš.
A ještě jedna věc. Při prodeji těch hraček-pokud to nebyl prodej hraček po dětech, máš živnostenský list? Podnikání bez ŽL je trestné.

Další odpovědi
standa

Pokud byste nebyla odsouzena za trestný čin PODVODU, a to ještě navíc ve třetím odstavci, tak bych svoji odpověď směřoval k tomu, že pouhé nedodání zboží (porušení podmínek kupní smlouvy), které je předmětem občansko-právního řízení, nemůže být v žádném případě spojováno s nežádoucími aktivitami, které by nakonec vedly soud k rozhodnutí, že jste se „neosvědčila“ .

Ale takto, je na nejvýš důvodné, že probační úředník, který nad vámi vykonává dohled, bude pečlivě zkoumat okolnosti, které předcházely zmiňovanému trestnímu oznámení.

Ale jestli máte ´čisté svědomí´ a hodnověrně zdůvodníte proč jste zboží DOČASNĚ nedodala, tak se nemusíte ničeho bát.

Orgány činné v trestním řízení (Policie) pak musí prokázat Vaše ÚMYSLNÉ jednání, směřující k podvodu…, a to už z minula jistě víte o čem mluvím.