filip

trestni zakon

co mi hrozi za mareni soudniho rozhodnuti za 100 hodin prospesnych praci dekuji
Doplňuji:
bylo amestovano prospesne prace mam 100 hodin dekuji za odpoved mam to za kradeze v 1.odstavci jako recividu

Nejlepší odpověď
standa

Pokud jste se tohoto trestného činu (maření) dopustil po Novém roce, tak se na vás teoreticky vztahuje trest až 3 roky, pokud to bylo loni, tak horní sazba byla jen 2 roky nebo finanční sankce.

nový zákoník:
§ 337 Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání …bude potrestán odnětím svobody až na tři léta.

starý zákoník
§ 171 Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání…bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem.

Ještě je důležité jedna věc, a to zda ten předchozí trestný čin, za který jste dostal ty veřejně prospěšné práce (VPP) nebyl náhodou amnestován, pak by byl zrušen i ten nevykonaný trest.

ALE místo toho zrušeného trestu VPP nastoupí trest za přestupek, tj. finanční pokuta…

==========

DOPLNĚNÍ :

jak jsem psal výše, místo VPP dostane nejspíš finanční pokutu a za tento přestupek to může být až 15.000 Kč