annalopez

trestni pravo

prosim vas 3.1.mi skoncila podminka 28.1. me samosoudce odsoudil za elektromer ktery uz v bil napojen na cerno ale ja to nevedela tak me prislo predvolani k soudu kde mi promenily podminku ktera mi toho 3.1. skoncila je to v poradku

Nejlepší odpověď
anonym

Zřejmě jste spáchala přečin krádeže, ale samosoudce vás neodsoudil jen tak, ale na základě podané obžaloby, kterou podával státní zástupcea tomu návrh dával vyšetřovatel.
Vyšetřovatel PČR si určitě jen tak nevycucal z prstu vaše obvinění.
Bohužel ptát se na soudní jednání po několika měsících je jaksi pozdě.
Pokud se dívám na lhůty, ikdyby to bylo ve zkráceném řízení, stejně to bude trvat tak měsíc, tedy jste čin spáchala v podmínce.
Pokud jak říkáte jste nic neudělala, mohla jste využít veškerých opravných prostrředků, které vám dává trestní řád.
Žádná stížnost se nepodává, proti rozsudku se podává odvolání a následně v některých případech dovolání.
Takže pokud vás soudce odsoudil 28.1. a vyšetřování probíhalo zcela jistě ten měsíc, tak je to v pořádku.

Další odpovědi
zzzzz

Kdy se na ten elektroměr přišlo??? Bylo to ještě před koncem podmínky??? Pokud ano, tak s tím nic nenaděláte a budete si muset trest odpykat.
Soudy nesoudí ze dne na den, nejprve vyšetřují orgány činné v trestním řízení (policie), ta podá návrh státnímu zástupci na zahájení trestního stíhání, ten ho zahájí, doplní a uzavře spis a podá obžalobu, pak až soudí soud, celé to trvá minimálně půl roku, proto předpokládám, že elektroměr (což je posouzeno jako krádež) byl odhalen ještě v podmínce. V rámci trestního řízení, vám museli vinu prokázat, až poté vás mohl soud odsoudit.

BANAN93

Ptejte se tu raději kolem 17 – 21 hodin myslím že právně znalí občané už spějí a zítra si těchto otázek třeba ani nevšimnou, teď jděte v klidu spát a zítra se do toho pusťte !!!!
Doplňuji:
http://www.po­licie.cz/clanek/dva-roky-odebiral-elektrinu-nacerno.aspx
http://aktual­ne.centrum.cz/e­konomika/naku­py/forum.phtml?id=70­1204&op=text&sho­wall=true
http://zrcadlo­.blogspot.cz/2012/02/­odebirate-nacerno-elektrinu-mozna-o-tom.html

Je to dost ošemetná věc mají svoje soudy, které hrajou na ruku jim a oni prostě souděj majitele přípojky je to stejné jako s exekutory (snad se dá odvolat na nejvyšší soud) http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Nej­vy%C5%A1%C5%A1%C3%AD_soud