Avatar uživatele
Čarodějnice

Trestní oznámení

Když budu mluvit vulgárně ve svém bytě ,sama pro sebe aniž by to bylo na chodbě nebo veřejném místě,může na mne někdo dát trestní oznámení.Když jsem v bytě sama.Jde o to že sousedi si myslí že je napadám a chtějí na mne podat trestní oznámení .Je to možné.Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5315 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Janeček

Domnívám se, že pokud vás sousedé slyší, mohou si na vás stěžovat, ale na trestní oznámení to asi nebude.

Zdroj: není

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pavlína

Myslím si, že tohle na trestní oznámení není. Pokud mluvíte vulgárně ve svém bytě a ne na veřejné př. chodbě, sousedé nemají jak dokázat, že napadáte zrovna je. Museli by mít svědky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
plukovník

Tresní oznámení může podat ze zákona kdokoliv na cokoliv, ale policejní orgán musí prověřit a pak rozhodnout. V případě který popisujete, že se jedná jen o slovní vulgární výrazi (záleží přesně jaké a okolnosti) by věc policejní orgán přehodnotil jako přestupek, který by následně postoupil k projednání příslušnému úřadu – Úřad městského obvodu, nebo Městský úřad atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dragonetik

V tomto případě, by se to muselo jednoznačně prokázat, že ty vulgární výrazy směřuji přímo vůči nim. Nicméně, i kdyby tomu tak bylo, mohlo by to být řešeno pouze jako přestupek…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alenka901

pokud se takto vyjadřujete jen domu nemohou na vás podat trestní oznámení

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek