hippeace

Trestné je když mi někdo něco poškodí ale co když mi jeho „akcí“ jen přidělá práci?

Když zjistím že mi někdo rozbil auto tak ho nahlásím a měla bych „vyhrát“ ale co když ho budu mít jen pomalované (nemyslím špatně smytelné grafiti ale třeba vodovky? tempery, fixi)? nebo mi tam něco nalepí? mohu je nahlásit za poškozování majetku? Bude mi to uznáno?

Nejlepší odpověď
Hamon

Jmenuje se to poskozeni cizi veci a resi to § 228 trestniho zakoniku. V odst. 2 rika, ze „bude potrestán, kdo poškodí cizí věc tím, že ji postříká, pomaluje či popíše barvou nebo jinou látkou“. Ani slovo o tom, ze pomalovani nesmi jit lehce odstranit. A v trestnim rizeni se muzes prihlasit s pozadavkem na nahradu skody.

Další odpovědi
Lamalam

Nahlásit je můžeš, jako poškozování majetku může být kvalifikováno i jeho pouhé pomalování.

anonym

Ano, nahlásit můžeš…
Co ´bude´ dál je závislé na výši škody (ceně nápravy poškození) – do 5.000,– Kč jde o přestupek, nad o trestný čin.