Avatar uživatele
Pokročilý

Trestné je když mi někdo něco poškodí ale co když mi jeho "akcí" jen přidělá práci?

Když zjistím že mi někdo rozbil auto tak ho nahlásím a měla bych "vyhrát" ale co když ho budu mít jen pomalované (nemyslím špatně smytelné grafiti ale třeba vodovky? tempery, fixi)? nebo mi tam něco nalepí? mohu je nahlásit za poškozování majetku? Bude mi to uznáno?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Jmenuje se to poskozeni cizi veci a resi to § 228 trestniho zakoniku. V odst. 2 rika, ze "bude potrestán, kdo poškodí cizí věc tím, že ji postříká, pomaluje či popíše barvou nebo jinou látkou". Ani slovo o tom, ze pomalovani nesmi jit lehce odstranit. A v trestnim rizeni se muzes prihlasit s pozadavkem na nahradu skody.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nahlásit je můžeš, jako poškozování majetku může být kvalifikováno i jeho pouhé pomalování.


Avatar uživatele

Ano, nahlásit můžeš...
Co ´bude´ dál je závislé na výši škody (ceně nápravy poškození) - do 5.000,- Kč jde o přestupek, nad o trestný čin.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.