panenka

trestné body u auta

chci se zeptat zda po 12 trestních bodech když nesmí rok řídit musí dělat i autoškolu znovu děkuji

Odpovědi
standa

Klasickou ´autoškolu´ nikoli, ale
PŘEZKOUŠENÍ z odborné způsobilosti pak musí absolvovat.

To zdeminem:

Je to paradoxní, ale u zabavení ŘP za 12 bodů existuje i možnost, že nebude udělen zákaz řízení (nejednalo se např. o žádné drsné přestupky) a tudíž není o co v půlce žádat. Můžete zažádat o vráceni ŘP, ale až po skončení doby, na kterou byl ´zabaven´´ . což je vždy nejméně na 1 rok.

zdeminem

Pokud požádáš o prominutí zbytku trestu v půlce, tzn. po půl roce, vyhneš se s největší pravděpodobností i přezkoušení. Pokud ovšem je řidičák zabaven po dobu delší, než je jeden rok (byť by to bylo o jediný den), přezkoušení je pak nutné. Takže stoporocentně bych zažádal o vrácení v půlce, za to nic nedáš.