natybubu

trestá se když si někdo na odpovědi.cz udělá dva účty a tím jedním si dává palce a hvězdičky na ten druhý??

aby získával body samozdřejmě…

Nejlepší odpověď
anonym

Kdybych dostala za určitý počet palců buřta, tak si určitě založím hned několik profilů. Ono by to bylo určitě nenápadné, že mi dává body stále jen Někdo,tyvíškdo…Za­tím mám takovou zkušenost, že když se vyskytla několik km ode mne Damiana aměla na hotelu stejného poskytovatele netu, tak nám nešlo ani se vzájemně opalcovat. Takže pochybuji,že by to šlo ze stejné IP adresy.

Další odpovědi
led

Oficiálne je to zakázané, preto to mnohí taja,
niektorí sa s tým priznajú a vlečie sa to s nimi nemenovanou formou od niektorých užívateľov veľmi dlho majú takzvaný „doživotný trest“
Doplňuji:
Nie je to vždy pre bodíky, môžu byť aj iné dôvody

alex.agent

Zde je kodex uživatele stránek odpovedi.cz – můžeš si tam přečíst co je povolené a co je zakázané.
http://www.od­povedi.cz/kodex
Doplňuji:
Zneužití Odpovědi.cz
Není povoleno zakládat více uživatelských účtů (profilů) za účelem porušení tohoto kodexu a podmínek Odpovědi.cz.

Kdyžtak ano – je to zakázané

Damiana

Je to proti kodexu.
A rozhodně nejsem tak schizoidní, abych tu vystupovala pod různými identitami. Pak také na to nemám čas ani chuť. Stejně tak, jak jsem v reálu sama za sebe, i zde, pod nickem si poradím se situací, kterou musím řešit. A rozhodně mě to i víc baví. Ale chápu rozdíly. Lidé jsou i soutěživí natolik, že když se v něčem „soutěží“ a přibývají body, „motivuje“ ho to k hrabání. Třeba si je identifikuje jako peníze. Nebo máš lidi, které někdo imrvére osočuje a oni toho mají plné zuby a tak chtějí začít znovu, pod jiným nickem. Místo, aby se bránili patřičně tvrdě. Také existují nevyrovnaní jedinci, kteří mění názory tak, jak se jim to hodí a k tomu potřebují být Dr. Jekyllem i panem Hydem.
Já a můj muž jsme přihlášeni z jedné adresy a „normálně“ se bodovat nemůžeme. Když ale chci za jeho názor poděkovat nebo označit jeho odpověď jako zajímavou, prostě vypnu wifinu a šmidra.

Advance

Palce se nedají dávat ze stejné IP adresy!!!

terry

Dle kodexu by se to nemělo.
Na druhou stranu, co se tím získá?
Takže založení druhého profilu pro vzájemné bodování je hloupost. Ale jsou i jiné důvody.

anonym

Z jedné IP adresy se přihlašujeme dva. Od doby, co spolu bydlíme, tak respektujeme prostě to, že jeden druhému bodovat odpovědi nemůžeme. To prostě nejde. Je to ošetřeno technicky.
Zbytek odpovědi na Tvou otázku Ti dávají pravidla a kodex uživatele. Bodovat si sama sobě otázky a odpovědi, to je porušením kodexu. To „Přihlašte se na Odpovědi“, k němuž vyzývá server nové účastníky, platí skutečně pro jedno přihlášení a ne pro x profilů, pod kterými tu svého času fungovala třeba yukí. Takových lidí je tu mnohem více. Někteří zdůvodňují své několikanásobné profily a snaží se, aby zdejší komunita jejich důvody přijala a nespatřovala v nich nic nečestného. Těch několik málo lidí se k tomu alespoň přizná. Jenže je tu množství těch, kteří ty násobné profily také mají a mlčí jako hrob. Co potom s nimi?
Upřímně vzato zastávám názor, že zde nikomu není zapotřebí mít více profilů. Každé takové to „opakování“ zavání něčím neférovým, nečestným. Jestliže se zde necítím dobře pod nickem a avatarem, pod nimiž zde jsem, tak jsem asi něco podcenila. Je potom zase na mně, abych věci uvedla na správnou míru. Buď za něco stojím a dokážu si své jméno uhájit, nebo jsem zbytečná jak prasklá otka oráčovi a měla bych uvažovat o stránkách, na které stačím.
Je to můj osobní názor a nikomu jej nevnucuji. Pokud administrátor několikanásobné profily netrestá jednoznačně banem (ačkoliv dle pravidel se jedná o jejich porušení) a znemožněním nového přihlášení se, tak ani já nemám důvod tuto skutečnost řešit. Sama za sebe na ni názor mám a cítím takový stav jako jednoznačnou snahu o podvádění.

anonym

Je tu zatím cca 23 případů, admini o nich vědí (či mají technické možnosti ověření), ale zatím ponechávají onen pomyslný trest jen na morální odpovědnosti a svědomí dotyčných.
A vzhledem k tomu, že ti kteří se už k takovým podrazům uchýlili, nepřímo prokázali, že asi žádné svědomí a morálku nemají, tak asi čekání vyzní do ztracena.
Prostě po překročení „vyššího morálního principu“, už ani nevědí, co to vlastně nějaký stud vůbec znamená. Morálka upadá a nějaké apelace jsou ignorantům leda k smíchu.

kamera

Já bych to neřešil. Když si dává hvězdičky tak se tady akorát ztrapní. To jde přece krásně poznat.

led

ocko,
aj keď nie so všetkým vo vašej odpovedi súhlasím, palček si zaslúžite

anonym

led, já ale napsala, že je to můj názor. Znám pár případů, kde je více profilů a dokážu pochopit, že se tím „cosi“ řešilo. Jen si nejsem jistá, že to opravdu pomohlo. Případ, na který narážím, asi obě známe.
Nepomohlo uhýbat.
Za paleček děkuji. Od Vás si ocenění zvlášť považuji.

anonym

Vzhledem k rozruchu okolo tématu v poslední době a tím i snahám dotyčných maskovat a potačovat indicie zjevných porušení kodexu, tak obyčejné etiky, vkládám preventivně i di diskuze pro prevenci před umlčováním od hříšníků.

„Je tu zatím cca 23 případů, admini o nich vědí (či mají technické možnosti ověření), ale zatím ponechávají onen pomyslný trest jen na morální odpovědnosti a svědomí dotyčných.
A vzhledem k tomu, že ti kteří se už k takovým podrazům uchýlili, nepřímo prokázali, že asi žádné svědomí a morálku nemají, tak asi čekání vyzní do ztracena.
Prostě po překročení "vyššího morálního principu“, už ani nevědí, co to vlastně nějaký stud vůbec znamená. Morálka upadá a nějaké apelace jsou ignorantům leda k smíchu."