luciano

Trest smrti ukamenováním je v Bibli nebo v Koránu?

Nejlepší odpověď
annas

1. Proč se v Bibli nabádá ke kamenování? Proč to odnese zase pouze jen žena, která teoreticky může být i nevinná, protože může být znasilněná a tudíž panna nebude?

24Oko za oko, zub za zub, ruku za ruku, nohu za nohu,
• 25spáleninu za spáleninu, modřinu za modřinu, jizvu za jizvu.
(Exodus 21)
http://www.vi­ra.cz/otazky/Ne­moralni-a-jine-rady-v-bibli.html

2. „Trest ukamenování se v Koránu nevyskytuje, nicméně Omar, jeden z Mohamedových raných společníků a druhý chalífa, neboli nástupce Mohameda jako vůdce muslimů, řekl, že i tak je to vůle Alláha: Obávám se“, řekl, "že až uplyne dlouhá doba, lidé mohou říct, ‚Nenacházíme ve Svaté knize verš Radžam (kamenování k smrti)‘, a následkem toho mohou sejít z cesty, protože nedodrží povinnost, kterou Alláh zjevil""

Ale přesto se ukamenování praktikuje. " Pokud je žena shledána vinou z cizoložství, bude ukamenována k smrti; pokud měla pohlavní styk jako svobodná, dostane sto ran (korán 24:2). "

Čteme si korán – súra 4, „Ženy“, verše 1–16
http://eurabi­a.parlamentni­listy.cz/Arti­cles/1351-cteme-si-koran-sura-4-zeny-verse-1-16.aspx

Doplňuji:
Dodatek k Bibli – Cizoložství – Marie Klašková – České katolické biblické dílo

„V Páté knize Mojžíšově čteme: „Když dívku, pannu zasnoubenou muži, najde nějaký muž v městě a bude s ní ležet, vyvedete oba dva k bráně toho města, ukamenujete je a zemřou: dívka proto, že v městě nekřičela, a muž proto, že ponížil ženu svého bližního… atd. “

http://biblic­kedilo.cz/bible-v-liturgii/liturgicky-rok-c/cizolozstvi-2/

http://bible.ka­zani.cz/?q=ka­menovat

Článek Kamenovat – citace

Např.
„Numeri 15:36 …ukamenuje.“ Celá obec ho tedy vyvedla za tábor a kamenovali jej, až zemřel, jak Hospodin Mojžíšovi přikázal…

Matouš 21:35 …a jednoho ztloukli, jiného zabili a dalšího kamenovali. Poslal tedy ještě jiné služebníky, více než…

Matouš 23:37 …Jeruzaléme, Jeruzaléme, který zabíjíš proroky a kamenuješ ty, kdo jsou k tobě posíláni! Kolikrát jsem chtěl…

Skutky 7:58 …se na něj vrhli. Vyhnali ho ven z města, kde ho kamenovali. Svědkové si tehdy odložili pláště k nohám.. "

a další příklady

více diskuse

Další odpovědi
Pepa25

Jen v bibli – ve Starém zákoně resp. Tóře.
V koránu není, jen některých v hadísech.

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Sto­ning#In_histo­ry

jjj123456789

V Koránu. V Bibli je jen zmínka, že se v Ježíšových dobách kamenovalo a že Ježíš od kamenování zachránil jednu cizoložnici („Kdo jste bez viny, hoďte první kamenem.“)