dzami

trest smrti ano nebo ne?

zajimalo by me jaky mate nazor na trest smrti jstee pro nebo ne diky za odpovedi,,dzami

Nejlepší odpověď
Bonifác

Myslím si, že ano, ale jen ve výjměčných případech. Proč má společnost platit na brutálního vraha a sadistu, který si v klidu sedí a má se dobře. Celkově bych zpřísnil tresty u nás, podle mně jsou moc mírné, kdo chce porušovat zákon ať za to piká! Dneska vám někdo zabije vašeho nejbližšího a pak se vám ještě vysměje, protože dostane dva-tři roky a pustěj ho na půl. Situace v naší republice mne zneklidňuje a rozčiluje a doufám, že nejsem jediný, kdo si toho všímá. Nebo snad JO????

Další odpovědi
Chico

Já jsem proti. Z důvodu možnosti omylu. Doživotí je podle mě dost adekvátní trest.

roentgen

Trest smrti? Ano – Ne?

Domnívám se že pro některé tresty ano, jde ale o to, jak by o tom mělo být rozhodnuto.

Určitě referendum, ať se společnost sama rozhodne, zda si takového člověka přeje.

Metoda? Rozebrat na orgány, ať zaplatí společnosti tím, že pomůže ostatním, samozřejmě v celkové anestezii.

Nuk nuk

Já jsem proti trestu smrti, a to hned z několika důvodů. Jedním z nich je, že jako člověk mám jen velmi SPORNÉ právo rozhodovat o životě či smrti někoho jiného a druhý už tu byl napsán – tj. může dojít k omylu, křivému obvinění atd.

To ale nemění nic na tom, že bych zpřísnila tresty za některé činy a doživotí bych používala v daleko větším počtu případů.Stejně tak bych z věznic udělala opět věznice a ne odkládací zařízení, kde se mnozí kriminálníci mají lépe než na svobodě.

Džanička

Já jsem pro trest smrti,je sice pravda,že může dojít k omylu,a několikrát se to už stalo,ale zase tak často se to nestává.Myslím že by si to násilníci,vrazy a další měly vyzkoušet na vlastní kůži,co provedly,aby poznaly jaké to bylo,když něco podobného dělaly jinému,prostě oko za oko,zub za zub,nejsme sice ve středověku,ale tam to přesně tak bylo,a fungovalo to jako odstrašující případ pro ostatní

Retko

Ja si myslim ze kazdy by mel dostat druhou sanci. A proto jsem proti.

ondarcz

Zajímavá otázka. Co si myslíš ty, dzami?
Já mohu za sebe říci, že když jsem byl potrhlý puberťák, tak bych ti odpověděl, že ano. Teď, už puberťák nejsem, mám dvě děti a život mi příjde, že běží rychleji, než když jsem býval malý. Myslím si že trest smrti ne. Argument typu, kdyby ti někoho zabili, tak bys mluvil jinak neberu. To potom není otázka trestu, ale spíše pomsty. Soud by se neměl mstít. Soud by měl trestat a v lepším případě napravovat. Život má příliš vysokou cenu, aby se oněm dalo takto snadno rozhodnout.
Dovolil bych si nesouhlasit s názorem „udělejte referendum“. Podle mě k referendu chodí většinou extrémisté. Normální člověk řeší jiné problémy než každou chvíli někde o něčem hlasovat. To bych nechal těm, které si volíme. Jsou za to placeni…

polarka.51

néééé nerad bych umřel test smrti teda nééé

alenka901

já osobně bych udělala tohle znásilnil jsi?budeš taky znásilněn,zabil jsi budeš zabit naprosto stejně jak jsi vraždil

fortin

V podstatě jsme všichni odsouzení ke smrti, někdo dříve někdo později, někdo se nenarodil vůbec. Jestli zde pracuješ na anketě, napiš že jsem pro. I za vlastizradu papalášů.

Zdroj: http://www.bom­ba.cz/video/kou­reni-skodi-zdravi/

Vikičistič

Za obzvlášť surové vraždy,vraždy dětí ano!!

anetadela1

Já jsem na jednu stranu pro a na jednu stranu proti. Tam kde jsou důkazy nezvratný, 99,9% jich souhlasí, tak ano. Myslím, že v dnešní době už se to nestává, že by někoho odsoudili nevinně. Ovšem stát se to může, nikdo není neomylný…:-(

COVERENDER

Ja si myslim ze kdyby vam nekdo takhle „vzal“ nekoho blízkého tak by jste urcite hájili uplne jiné zájmy nez lidská prava. Jiste by vam vsem slo o spravedlnost a satisfakci. Me se sice nic takového nestalo ale myslim ze kdyz se s tim clovek osobně setká tak bude mluvit jinak nez vy tady. Jaké doživotí? Zabil? Tak at umře taky… Proc za neho platit aby si sedel ve vězení…

HerbiG

jenom tem seriovejm vrahum … co unasej a znasilni a vrazdi deti

nike

souuhlasim chico