OLDA321

Je možné, aby jsem si zařídil vlastní „kroužek“, kde bych trénoval malé děti hrát florbal?

Jak toho můžu dosáhnout, když mi je 17 let. Nešlo by mi o zisk, vybral bych peníze jen na tělocvičnu atd. Díky moc :)

Nejlepší odpověď
anonym

Nastíním ti některé ´problémy´, které tvá touha skrývá:

  1. není ti 18 – nemůžeš samostatně trénovat (až na výjimky)
  2. není ti 18 – nemůžeš samostatně podnikat (až na výjimky)

Ke trénování potřebuješ trenérskou licenci (podmínky – 18 let, školení) a k podnikání nějakou formu právní subjektivity – OSVČ, občanské sdružení apod. (podmínky se v jednotlivých přídadech značně liší, takže je nebudu vypisovat – ale snadno je ´vygůglíš´).
___
Pro tebe nejschůdnější bude, když se přidáš k nějakému už fungujícímu oddílu (či trenérovi) jako ´pomocný trenér´, např. – a postupně se vypracuješ k oddílu vlastnímu (včetně trenérské licence).

Další odpovědi
zzzzz

Práce s dětmi kromě toho co napsal Mowla, vyžaduje i pedagogické vzdělání. Nemusí to být VŠ, stačí i akreditovaný kurz. Jinak budeš potřebovat nějakého garanta.