?!

Jak se naučit couvat s vlečkou?

Poraďte mi prosím, jak se naučit couvat s vlečkou nebo lépe nějakou pomůcku, jak si uvědomit, kam točit volant. Prostě nějak to dostat do hlavy. V autoškole je 10 hodin jízd s traktorem a zkouška je i s couváním s valníkem:-(

Nejlepší odpověď
anonym

Když jsem se učil jezdit s traktorem, který měl vlečku(valník),tak jsem se to učil na hračce traktor s vlekem a u ni jsem pochopil systém couvání. Doporučuji.

Zdroj: http://img.sba­zar.cz/big/2014­12/1709/f7/54914634f7a3f­59696380200.jpg

Další odpovědi
honza19hk

praxe, couvat s vlečkou která má řiditelnou nápravu s ojí se dá naučit leda praxí.

Drap

Jedině cvičit, nic jiného nepomůže. Zaplať si hodinu navíc a jen couvej!

lukas.zmizik

si musíš zapamatovat, že pokud chceš s traktorovou vlečkou couvat na nějakou stranu, pak nejprve vytočíš na tu stranu kola (jako bys byl bez vlečky) …tím nahrubo určíš směr

pak uvidíš jak se ti „zalomí“ ta točna a ty musíš kola přetočit úplně naopak, tím už dolaďuješ směr

a pokud chceš dále pokračovat nebo měnit směr, opět kola točíš kam chceš jet

nezapomeň zásadu že pokud už se ti zdá že to máš zalomené tak že to není ovladatelné, potáhni si dopředu a nesnaž se někam couvat na první pokus

anonym

Zkuste kouknout na tyhle videa,snad vám o k něčemu bude:
https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=couv%C3%A1n%C3%­AD+s+valn%C3%AD­kem
Je to všechno o praxi.

cukrar

Naučit se učením…
jsou lidí, co se to naučí hned, někteří nikdy..
Učit se, učit se, učit se, učit se, učit se, učit se.