Avatar uživatele
?!

Jak se naučit couvat s vlečkou?

Poraďte mi prosím, jak se naučit couvat s vlečkou nebo lépe nějakou pomůcku, jak si uvědomit, kam točit volant. Prostě nějak to dostat do hlavy. V autoškole je 10 hodin jízd s traktorem a zkouška je i s couváním s valníkem:-(

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Luxx před 3205 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Když jsem se učil jezdit s traktorem, který měl vlečku(valník),tak jsem se to učil na hračce traktor s vlekem a u ni jsem pochopil systém couvání. Doporučuji.

Zdroj: http://img.sba­zar.cz/big/2014­12/1709/f7/54914634f7a3f­59696380200.jpg

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
honza19hk

praxe, couvat s vlečkou která má řiditelnou nápravu s ojí se dá naučit leda praxí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Jedině cvičit, nic jiného nepomůže. Zaplať si hodinu navíc a jen couvej!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas.zmizik

si musíš zapamatovat, že pokud chceš s traktorovou vlečkou couvat na nějakou stranu, pak nejprve vytočíš na tu stranu kola (jako bys byl bez vlečky) …tím nahrubo určíš směr

pak uvidíš jak se ti „zalomí“ ta točna a ty musíš kola přetočit úplně naopak, tím už dolaďuješ směr

a pokud chceš dále pokračovat nebo měnit směr, opět kola točíš kam chceš jet

nezapomeň zásadu že pokud už se ti zdá že to máš zalomené tak že to není ovladatelné, potáhni si dopředu a nesnaž se někam couvat na první pokus

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Zkuste kouknout na tyhle videa,snad vám o k něčemu bude:
https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=couv%C3%A1n%C3%­AD+s+valn%C3%AD­kem
Je to všechno o praxi.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Naučit se učením…
jsou lidí, co se to naučí hned, někteří nikdy..
Učit se, učit se, učit se, učit se, učit se, učit se.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek