fira

Traktor a valník.

Která vyhláška říká jakou váhu smí mít naložený valník tažený traktorem.Nemám na mysli nosnost valníku.

Nejlepší odpověď
tom004

Okamžitá hmotnost přípojného vozidla nebo přípojných vozidel smí být u souprav s nejvyšší konstrukční rychlostí do 40 km.h-1 nejvýše 2,5násobku okamžité hmotnosti tažného vozidla. U souprav traktoru a traktorového návěsu se okamžitou hmotností každého z vozidel soupravy rozumí součet hmotností připadajících na jednotlivé nápravy traktoru, respektive návěsu. Podíl hmotnosti připadající na nápravy traktorového návěsu nesmí převyšovat největší povolenou hmotnost přípojného vozidla uvedenou v technickém průkazu traktoru.
Detaily v odkazu.

http://www.of­froaddecin.cz/za­jimavosti/jaky-tedy-muzem-tahnout-vozik