janek66

Traktor a autobusový přívěs.Dřív běžná doprava osob v JZD.Mohla by být provozována i dnes a jaký ŘP by byl potřeba?

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím že by řidičský průkaz na traktor nestačil. Musel by mít doklady na přepravu osob. To je vlastně jak na autobus

Další odpovědi
venkovan

Pokud bude mít přívěs řádnou technickou prohlídku tak ano a na 90% stačí skupina na traktor, nciméně si nepamatuji jak maximální počet osob. Jestli pro přepravu se použije autobusový přívěs a nebo klasický traktorový přívěs se sedačkami a plachtou (nesmí se sedět na ložné ploše a vleku který je sklápěčkou) tak by to mělo být jedno.

cukrar

ŘP na traktor a na přívěs nad 750kg.