andys10

Toužím po dítěti…ale?

je mi 20let…od 15ti let jsem žila jen s otcem a v té době s ročníma dvojčátkama..otec dělal čtyřiadvacítky tudíž jsem měla na starosti děti a domácnost…od 18ti let žiju sama…a zjištuji jak moc mi chybí děti.doma je hrozné ticho nemám se o koho starat po kom uklízet,komu vařit…ale nemám partnera k děcku…mám teprve pul roku vztah s mužem –36,domnívám se,že by i miminko chtěl-žádné jěšte nemá,ale bojí se mi to potvrdit ,prtože se známe krátce…povíte mi k tomuto něco zajímavého? 🙂 děkujiii..

Nejlepší odpověď
bigbít

z mého pohledu: já bych počkala také určitě, pokud se znáte pouze půl roku, jinak mezitím bych já osobně dělala hlídání klidně i mým kamarádkám nebo příbuzným…protože mám také ráda děti a kolem mě je má nyní kdekdo a každý uvítá jednou za čas hlídání nebo i jinou společnost…:-) a pokud tvůj přítel opravdu chce, tak věřím, že se k tomu nakonec zanedlouho dostanete a založíte spolu i rodinu, pokud se i ty cítíš již na rodičovství, přeci jen mít vlastního potomka je v něčem jiné, než se starat o děti známých apod…:-) přeji rozhodně hodně štěstí..:-)

Další odpovědi
Danča84

Ahoj Andys, před pár dny jsem dávala podobný dotaz. Někdo mi tam odpověděl, že by mohlo pomoci zvířátko (mě tehdy radili na odreagování od přílišné snahy otěhotnět). Tobě by však přávě nějaký mazlíček mohl pomoct od pocitu osamění, „mít se o koho starat“. Oproti miminku je to daleko menší závazek. Na přítele nespěchej, ještě se znáte opravdu krátce na to, abys ho dobře znala a věděla, jestli by byl dobrý tatínek. Jestli máš nějakou kamarádku, co má malé děti, pozvi jí k vám domů a koukej, jak se k nim přítel chová. A pokud se váš vztah bude vyvíjet správným směrem, zkus nahodit téma svatby a založení vlastní rodiny. Ale teď je fakt ještě brzy, tak za půl roku, za rok to bude akorát. Držím palce:-)

Deli

Nepochybuju, že víš, co ta mrňata obnáší 🙂
Ujisti se ale nejdřív, že je vybraný budoucí otec ten pravý. Napravovat výběr tatínka už s nějakým tím mrňousem je strašlivě těžké pro všechny… Vím o čem mluvím. Počkej trošku až opadne chemie zamilovanosti, sundej si růžové brýle a podívej se na něho jako na člověka, s kterým bys chtěla zestárnout…

tom004

20 letá holka si má užívat,a ne být doma zavřená s dětmi.Starat se o sourozence je jiná parketa,než starat se o vlastní dítě.Vím o čem mluvím.Najdi kamarády/ky,stu­duj,bav se, ap.,a ostatnímu nech volný průběh.

Hlada

Tvůj život byl v době dospívání jednostranně zaměřený na péči o děti, domácnost, otce. Nejspíš jsi nepoznala ze života mnoho jiného a teď se chceš vrátit k tomu, co ovládáš dobře v podobě péče o své děti a o mnoho let staršího partnera. Být manželkou a matkou nebo dříve dcerou je diametrálně odlišná situace. Když to nevyjde, můžeš skončit jako těžko zaměstnatelná samoživitelka dětí s věčnými finančními problémy. Najdi si raději takovou práci, kde uplatníš své pečovatelské dovednosti a ve volném čase poznávej i jiné radosti života.

vindic

Je mi 3× tolik co vám. Ze zkušeností mnoha zklamaných bych s děckem min. rok a lépe dva počkal, jestli se nerozejdete a vy byste zůstala samoživitelka. Což byste asi nechtěla…