KoubaXXX

Totální obrana branky

Ahoj, nevíte, zda by bylo proti pravidlům, kdyby si všech 5 hokejistů stouplo na brankovou čáru a před ně ještě brankář a tím vytvořilo neprostupný val ? A jak je to vlastně s pasivitou v hokeji (méně extrémní případy)? Díky :D

Odpovědi
mosoj

566 – ODMÍTNUTÍ ZAHÁJIT HRU – DRUŽSTVO JE NA HŘIŠTI

  1. V případě, kdy jsou obě družstva na ledě a jedno z nich odmítá z jakéhokoli důvodu

hrát i přes nařízení hlavního rozhodčího, hlavní rozhodčí varuje kapitána a poskytne
odmítajícímu družstvu lhůtu 30 vteřin, aby zahájilo hru nebo pokračovalo ve hře.

  1. Jestliže po uplynutí této doby družstvo stále odmítá hrát, uloží hlavní rozhodčí:

➤ menší trest pro hráčskou lavici (2‘).

  1. Pokud by se měl případ opakovat, prohlásí hlavní rozhodčí utkání za ukončené ve prospěch

neprovinivšího se družstva a případ bude oznámen:
➤ příslušným orgánům.

Běžně se stává , že rozhodčí zdržujícím hru signalizuje aby hráli.