bydlení

Topit elektrokotlem nebo infradeskami?

Mate zkušenosti se sálavými infradeskami na stropě?Jáka je spotřeba?Kupuji dům,kde není plyn a rozhoduji se které topení.Elektokotel bourání natahování trubek radiatory nebo prostě pověsit na strop infradesky a je to.Jaky je rozdíl v energii?U obou možností mám pocit,že ulítne elektroměr.Co byste doporučovali? Dík Mirka

Odpovědi
elektrikář

Elektro kotel má akumulační setrvačnost než medium schladne. Po vypnutí zařičů je hned zima. Eletro kotel jde také možné doplnit krbovou vložkou, nebo kotlem na pevná paliva.Automatika může oba systémy kombinovat. pokud místo radiátorů použijete podlahové topení, dává se pod něj telelná izolace čímž se sníží stráta tepla utíkajícího přez podlahu a nahřátá podlaha drží dlouho teplo.Také venkovní izolací se sníží stráty. termo okna a zateplení stropů, a podkroví sníží náklady na topení.