Zlatý

Topení v krb.vložce

Ahoj, letos plánuji zabudování krbové vložky nebo závěsných krbových kamen.
Mám přístup k papírovým rolím z tvrzeného papíru, tak mě napadlo, jestli by nešlo je také zužitkovat.
Slyšela jsem názor, že při "porcování" se tupí zuby na řetezové pile o použité lepidlo. Cirkulka nepřipadá v úvahu, té mám až přílišný respekt. Také mě napadlo, jestli se spalováním třeba nezanáší kouřovod nebo něco podobného.
Máte někdo zkušenosti? Díky.
Doplňuji:
díky za připomínku. Nenapadlo mě topit těmi rolemi jako hlavní surovinou. Dřevo už mám doma, jen mi je líto je vyhazovat, když se dají využít.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jen je klidně nařežte a palte. Stejně ten řetěz jednou musíte dát nabrousit.
Už jste někdy viděla řezat dřevotřískovou desku ? Od toho lítají jiskry. Komín také jednou budete muset vyčistit včetně kouřovodu ať topíte čím chcete.

Topit papírem by byl nesmysl. Ale role jsou lisované a výhřevnost bude vzhledem k váze i
a objemu přijatelná. Pokud Vám nevadí nižší komfort, klidně je likvidujte tímto způsobem.

Další odpovědi:

Pokročilý

Pravděpodobně si myslíte, že to je levné palivo, ale pozor: bude hodně popela a tak i více práce s ním. A i vlastní práce taky něco stojí.Papír jako palivo vždy jen na doplnění základního paliva. To je moje zkušenost

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.