nadka77

Topení elektrokotlem

Zajímalo by mě kdo topí elektrokotlem,jaká je opravdová spotřeba a jestli se to vyplatí?

Nejlepší odpověď
kropitko

Také záleží v jakém domě tím elektrokotlem topíte. Myslím tím z čeho máte dům postavený, jak zateplený apod..My platíme ročně 30.000,– kč za elektřinu,,se vším. Je ale pravda, že se snažíme hodně šetřit. Třeba dnes jsem zapnula topení před půl hodinkou, už ho půjdu vypnout(je tu 21 stupňů). Zapnu až večer kolem šesté a nechám běžet tak hodinku. Úplně to stačí.

Další odpovědi
mosoj

Vyplatí v jakém slova smyslu ?
Topení elektřinou je nejdražší z běžných způsobů vytápění. Takže ekonomicky ne.
Mám domek 110m2 obytné plychy + podsklepení s garáží. Topím plynem. Cena tak cca 28 000 Kč za rok. Podle toho jak silná a dlouhá je zima. Topení elektrokotlem vychází ještě tak o min 10 000 Kč dráž i při extra tarifu.