Toky......

Dobrý večer,
Mohu se zeptat, jak poznám na mapě levý a pravý tok vody?????Nevím totiž, jak si mám otočit mapu, ale vím, že pak podle otočené mapy podle levé a pravé strany tok poznám.

Děkuji kimkim201100

Nejlepší odpověď
Drap

Musíš si zjistit odkud kam řeka teče. Vždy teče od pramene do další řeky, nebo do moře.A pak už je to snadné. Představ si, že stojíš ve směru toku. Po pravé straně je pravý břeh. Na výřezech mapy a na výsečích map ti pomohou vrstevnice. Voda teče vždy z kopce dolů