Pandax

Točení hlavy v pubertě, mžitky před očima, co dělat ?

Ahoj, je mi momentálně 17 let a poslední půlrok mám velmi divné závratě. Často pokud rychle vstanu z postele, tak se mi motá hlava, někdy jako kdybych měl upadnout, k tomu mám mžitky před očima a zatemní se mi obraz, ale to tak, že třeba 4 sekundy vůbec nevidím. Poté se postupně vyjasňuje.

Vím, že pokud člověk vstane rychle, kvůli tlaku se mu to může dít, ale abych v 17 letech na 4 sekundy vůbec neviděl a málem upadl ?

Jinak cvičím, alkohol nepiji, nekouřím, jím zdravě a vyváženě, zkrátka nevím o ničem, co by to mohlo způsobovat.

Díky za každou radu, užitečnou informaci.

Pandax

Odpovědi
dědapetr

Svěřit se lékaři,ten zjistí jestli se neskrývá nějaká choroba.

marci1

Půlrok trvají potíže ? Doporučuji ihned navštívit lékaře.

RyuzakiKate

No, také mám nízký tlak, ale je to spojené s mou chudokrevností, tak si u toho lékaře ještě nech i odebrat krev…

Photoguy

Je mi 14 a tohle se mi děje furt. Uplně to samé…

bolak

My smě měli ve škole takovou hru, ohnul ses do předklonu, minutu si zhluboka dýchal a když ses narovnal, kamarád tě přiškrtil ručníkem. Bylo to skvělý, na cca 20s jsi ztratil vědomí, někdo mluvil, někdo sebou trhal, jeden dokonce bučel jako kráva, a občas sme měli i halucinace. Jednou jsem to pak doma zkoušel sám, ale jakmile sem se narovnal z předklonu, zatmělo se mi před očima a když sem se probral, šíleně mě bolela hlava a topení bylo od krve.

Třeba ti to nějak pomůže.

Cumacek

Nemáš nízký tlak? Znám totéž. Jako první pomoc mi bylo doporučeno: čerstvý vzduch, zvednutí nohou nahoru, požití nějakého cukru, čehokoli sladkého, př. čokoláda, a pití slabší kávy nebo užívání magnesia. Snad ti něco pomůže.....