SengSS

To si TV mohou natočit koho a co chtějí ???

Někomu ve zprávách rozmazají obličej i hlas a někdy tam pustí všechno , třeba způsobí nehodu a prostě za ním dolejzají a furt otravují a dají do zpráv někdy i jméno a i rodinu atd… , ale někdy nedají nic … , to snad nemůžou bez souhlasu ne ? , jelikož když natočim někoho já a dám třeba na internet tak na to nemám právo tak jak to je ?????
Doplňuji:
To mi neříkejte že všichni ti vrazi a zloději a ostatní ( svědci atd… ) jim dávají a podepisují písemný souhlas , a co ti kteří nadávají a odstrkují kameru mi neříkejte že to je třeba hraný nebo zaplacený a přitom tam jsou celí vidět ..

Nejlepší odpověď
led

v prípade odstránenia zopakovanej otázky (č.2),
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/to-si-tv-mohou-natocit-koho-a-co-chteji-2
kde som odpovedala, dávam odpoveď aj sem:
„Sú povinní dodržať zákon a ten platí pre všetkých!
Novinári tvrdia, že majú právo nielen informácie prijímať, ale aj povinnosť dávať.
Je tu jeden problém. ak sa zverejnený, bez jeho súhlasu ozve, ospravedlnia sa, ale znova celý záber/text zopakujú. A to je práve to, čo takto postihnutí ľudia väčšinou nechcú, tak to radšej nechajú zaspať. Ľudská pamäť pri veľkom množstve takýchto informácií je totiž krátka.
Mala som podobný prípad, keď som po katastrofe, pred nakrúcaním zakázala vysielanie tváre postihnutých, z prítomných televíznych spoločností jedna nemenovaná komerčná televízia to odvysielala aj s tragicky ladeným komentárom. Ostatné televízie dali zábery len z dialky a bez komentárov. Pri žiadaní ospravedlnenia boli ochotní len spolu so zopakovaním danej reportáže. Odmietli sme to. Po pár dňoch si ani známi nič nepamätali. Preto, ten kto chce mať kľud, to nechá tak. Prirodzene, pokiaľ ho vo vysielaní novinár neobviní z trestného činu. Vtedy to väčšinou ide na súd.
Profesie, ktoré môžu byť zverejnené (pri výkone práce), sú vymenované v zákone (politik, hasič. policajt …).“

Další odpovědi
huxa

Ano, potřebují souhlas.

led

Ad nahlasovateľ závadnej otázky (zopakovanie tejto otázky),
Prečo nie ste dôsledný pri každej dva krát zopakovanej otázka a nedávate návrh na odstránenie? Všimla som si, že to robíte len u niektorých (verejne).

led

Túto otázku ste nahlasovali verejne, ďakujem, všimla som si a urobila kopiu mojej odpovede sem do pôvodnej otázky.