Alesh

To se zase TOPka předvedla …

Za neplacení alimentů odebrání řidičáku? Viz http://www.no­vinky.cz/doma­ci/273510-budou-se-neplaticum-alimentu-odebirat-ridicaky-autoklub-protestuje.html
Tomu říkám pěkný nesmysl. Já vím, valná většina národa to odsouhlasí, ale jen proto, že by odsouhlasilo jakýkoli trest, bez ohledu na to, že je to úplně nesystémová kravina. Náš právní řád umožňuje tresty typu: pokuta, podmínka, kriminál, příp. zákaz činnosti. Pokud ale někomu uděluje zákaz nějaké činnosti, pak to nepochybně je v přímé souvislosti se skutkem, kterého se dotyčný dopustil, např. někoho srazím, seberou mi papíry apod.
Nebudou se třeba za nějaké nesouvisející protiprávní činy odebírat i jiná oprávnění či třeba tituly? Že bych třeba za dopravní přestupek přišel o titul? Nebo za nesplácení dluhů budou odebírány zbrojní pasy? Trošku na hlavu, ne? A co ti, co řidičák nemají, těm seberou co? Asi trenýrky? 🙂
Jestli někdo neplatí, mají mu dát basu nebo exekuci, ale takovéhle nesystémové řešení je jen jedna velká populistická kravina.

Nejlepší odpověď
venkovan

Neplatíš alimenty a přitom jezdíš autem?
Ke svým dětem máš odpovědnost. Tak ji plň a nikdo ti auto nesebere.
Údajně se tento systém v jiných zemích osvědčil. Je tedy patrné, že pro mnohé muže a i ženy auto má větí cenu než jejich děti.
A auta by měli zabavovat častěji. Někde dokonce na měsíc zabaví majiteli auto pokud policie zjistí, že ho půjčil podnapilému řidiči, řidiči se sebranými ppapíry apod. Jinde zas, když se prokáže, že řidiči mezi sebou závodili v normálním provozu. To nejsou špatná opatření.

Další odpovědi
anonym

brečíš na špatném hrobě. Napiš svým poslancům. Dělám to už roky. Některé návrhy vemou a souhlasí se mnou.

Drap

I když se to zdá nelogické, tak musím souhlasit s tím, že všechny prostředky jsou dobré k tomu aby občané plnili své povinnosti.Toto bude asi jedna z mála věcí, kdy budu muset s TOP souhlasit.

anonym

S tím odebíráním ř. oprávnění bych moc nespěchal, je špatná doba; takový neplatič alošů je třeba rozvedený živnostník a v práci jezdí vozem – vozí materiál. Spoustu zaměstnavatelů požaduje řp, stačí přečíst nabídky práce. Živnostník čeká na mzdu obvykle 2 měsíce a to ještě nedostane hned, zaráz, musí čekat až přijde další část mzdy. Takový neplatič má pak starosti s nájemným, když to platí sám a děcka mohou dělat akorát brigády. Když do toho přijde další stres jako vyhrožování odebrání ř.p., pak nastupují otázky jestli ta veškerá práce a tenhle systém má smysl. To je má odpověď.