To nejsladší

Co je podle Vás to nejsladší na světě?

Nejlepší odpověď
annas

V pohádce B. Němcové odpoví chytrá horákyně, že nejsladší je spánek. Něco na tom bude. Neboť člověk, když spí, neví o ničem, spánek mu umožňuje vyhnout se nepříjmnostem – zaspat křivdy, nespravedlnost atd.

Někomu vyhovuje spánek ranní, odpolední, večerní, podobně jako si jedinci vybírají sladkou poživatinu, třeba med, podle druhu.

Opět se vracím k pohádce – další odpověď zněla – soudek medu.

Sladkost skutečná i obrazná – každý má jiný názor. Třeba někomu vyhovují i sladké řečí …

Další odpovědi
Drap

Rozzářené oči malého dítěte, když spatří vánoční stromeček.

Sarrow

Vykouzlený úsměv na tváři milované osoby :)

zjentek

byliny- stévie
ovoce- mango z filipín
zvíře- můj pes
http://www.vscht­.cz/lam/new/nej­sladsi.pdf

anonym

To nejsladší je zdravý spánek po dobře vykonané práce.
V jiné rovině jsou nejsladší mrňata. Ať děti nebo jakákoliv mláďata. Samozřejmě u svých dětí a vnoučat to každý vnímá intenzivněji. Není nis sladšího, než pusa od vnučky, nebo její: Babi, já tě mám moc ráda.

Kelt

Záleží, zda to beru jako chuťově , pak určitě to, co obsahuje cukry, je sladké , může být i med, každý chutná jinak.
Může být i sladká hudba .Sladké pocity lze mít i z dobře prožité chvíle, někdo se sladce usmívá. To ale dávám jménu sladký význam příjemný.
Ale asi nejslaší bude pocit maminky, když si přiloží k prsu své děťátko.

Hamon

Nevědomost :(

marci1

Pokud myslíme opravdovou sladkou chuť, je to uměle vyrobené sladidlo.
Nejsilnější sladidlo – lugdunam (lugduname), je téměř 300.000 krát sladší než cukr. To znamená, že k oslazení, například čaje, míst dvou čajových lžiček obyčejného cukru (asi 10 g), stačí pouze jeden krystal této látky (30 miliontin gramu).

http://newscz­.blox.ua/2010/01/O-cukru.html

Krakis

Moje malá princeznička !