bobrik

To mě pak zajímá, kolik je ve vesmíru měsíců? Je možné, že ten náš, je jedinný v celém vesmíru?

Nejlepší odpověď
anonym

Měsíce jsou souputníky planet. Země má Měsíc; Mars má Deimos a Phobos, Jupiter: největší jsou tzv. čtyři galileovské měsíce – Ganymedes, Callisto, Io a Europa, Saturn: největším měsícem je Titan, dalšími většími např. Rhea a Japetus, Uran: největšími měsíci jsou Titania a Oberon, Neptun: největší měsíc je Triton, Pluto má měsíc Charon

Zdroj: internet

Další odpovědi
lexx

kolik je ve Vesmíru měsíců ? to neví ani RNDr.Grygar,CSc.
jinak asi tak:
Země – 1 (ten náš)
Mars – 2 (Phobos, Deimos)
Jupiter – 61 (Europa, Ganymedes, Kallisto, Io.........)
Saturn – 31 (Mimas, Enceladus Tethys, Dione…)
Uran – 22 (Ariel, Umbriel, Titania, Oberon…)
Neptun – 12 (Triton, Nereid, Proteus, Larissa…)
Pluto – 1 (Charon)
je jich celkem cca 130 a sondy objevují další a další
a to je jenom naše Sluneční soustava, že

pokud myslíš Měsíc (psáno s velkým M)tak ten je určitě jediný ve vesmíru protože tak jsme si pojmenovali tzv. přirozený satelit naší planety. Jinak kolik je přirozených satelitů planet ve vesmíru asi nikdo nespočítá.

hanulka11

měsíc je jediný na Zemi

Drap

Některé planety mají i více měsíců /njmenují se ale měsíc/ Kolik jich je dohromady se zřejmě abi bedá odhadnout

kenyrts

zajímavá úvaha:

Země měla původně dva Měsíce! Pak nastal „Velký plesk“

Zdroj: http://veda-a-technika.euroz­pravy.cz/veda/31894-zeme-mela-puvodne-dva-mesice-pak-nastal-velky-plesk/

uznevim8

To si nemyslím. Co třeba takový Saturn?

gnosis

pokud je vesmir nekonecny, pak je jich nekonecne mnoho. pokud ne, neodpovi ti spravne asi nikdo :)