To jsem udělal, jenže oni tvrdí, že brýle jsou v pořádku a odmítají mi vrátit peníze..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Záleží na tom, z jakého důvodu brýle reklamujete....měli by uznat reklamaci na skla, na obručky pravděpodobně neuznají, protož ty jste si asi vybrala sama a měla možnost si ji odzkoušet. Pokud vám tedy nesedí, tak asi neuspějete, ale pokud nevidíte dobře přes skla, měli by reklamaci uznat a opravit je. Peníze určitě nevrátí, s tím bych nepočítala.
Píši jen svůj názor, nevím přesně z jakého důvodu je nemůžete pužívat!?

Další odpovědi:

Zlatý

Také jsem měla stejný problém,a bez velkého vysvětlování mi vrátila peníze záleží asi na přístupu prodávajícího.

Bronzový

ať už vás k reklamaci vede cokoliv doporučuji obrátit se na úřad pro ochranu spotřebitelů, zavolat tam, vysvětlit o co jde a oni vám přesně řeknou jak se věci mají a následně vám doporučí další postup, příp. požádat o radu českou obchodní inspekci. každopádně vrácení peněz není jen tak a opravdu velmi záleží pro jakou potíž věc reklamujete. mám osobní zkušenost tohoto typu: pracuji v obchodě a paní si u nás koupila výrobek. druhý den jej přišla vrátit s tím že jí dcera koupila tutéž věc a přinesla naše zboží zpátky a chtěla vrátit peníze. Jelikož jsme chtěli vědět jak to je volali jsme na zmíněný úřad. a odpověď byla že tento důvod není důvodem k vrácení peněz

Stříbrný

jestliže prodejce tvrdí že je to OK, a vy s tím nesouhlasíte, musí rozhodnout někdo třetí. A kdo to bude? Jedině soud, podle znaleckého zápisu. Takže nejdříve se zeptejte v okolní optice, zdali se Váše závada nezdá jen Vám, a pak si nejděte soudního znalce.
Pokud necouvne prodejce nebo Vy, změnit to může jedině soud. Vyhraje te, kdo má lepší pravdu.

Zlatý

najprv si nechajte skontrolovať, či dioptrie a rozteč zrenic súhlasia s receptom.
1 - Ak ano, skontrolujte si zrak u odborníka, optika je mimo.
2 - Ak nie, smelo reklamujte!
Typ skla a rámy, ak ste si vyberali sama a skontrolovali, je to, žiaľ vaša chyba. Pri preberaní ste odskúšali? Postupujte podľa rady BEAES

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.