jivaj

To jsem udělal, jenže oni tvrdí, že brýle jsou v pořádku a odmítají mi vrátit peníze..

Nejlepší odpověď
BEAES

Záleží na tom, z jakého důvodu brýle reklamujete…měli by uznat reklamaci na skla, na obručky pravděpodobně neuznají, protož ty jste si asi vybrala sama a měla možnost si ji odzkoušet. Pokud vám tedy nesedí, tak asi neuspějete, ale pokud nevidíte dobře přes skla, měli by reklamaci uznat a opravit je. Peníze určitě nevrátí, s tím bych nepočítala.
Píši jen svůj názor, nevím přesně z jakého důvodu je nemůžete pužívat!?

Další odpovědi
aramah

Také jsem měla stejný problém,a bez velkého vysvětlování mi vrátila peníze záleží asi na přístupu prodávajícího.

salsa verde

ať už vás k reklamaci vede cokoliv doporučuji obrátit se na úřad pro ochranu spotřebitelů, zavolat tam, vysvětlit o co jde a oni vám přesně řeknou jak se věci mají a následně vám doporučí další postup, příp. požádat o radu českou obchodní inspekci. každopádně vrácení peněz není jen tak a opravdu velmi záleží pro jakou potíž věc reklamujete. mám osobní zkušenost tohoto typu: pracuji v obchodě a paní si u nás koupila výrobek. druhý den jej přišla vrátit s tím že jí dcera koupila tutéž věc a přinesla naše zboží zpátky a chtěla vrátit peníze. Jelikož jsme chtěli vědět jak to je volali jsme na zmíněný úřad. a odpověď byla že tento důvod není důvodem k vrácení peněz

cukrar

jestliže prodejce tvrdí že je to OK, a vy s tím nesouhlasíte, musí rozhodnout někdo třetí. A kdo to bude? Jedině soud, podle znaleckého zápisu. Takže nejdříve se zeptejte v okolní optice, zdali se Váše závada nezdá jen Vám, a pak si nejděte soudního znalce.
Pokud necouvne prodejce nebo Vy, změnit to může jedině soud. Vyhraje te, kdo má lepší pravdu.

led

najprv si nechajte skontrolovať, či dioptrie a rozteč zrenic súhlasia s receptom.
1 – Ak ano, skontrolujte si zrak u odborníka, optika je mimo.
2 – Ak nie, smelo reklamujte!
Typ skla a rámy, ak ste si vyberali sama a skontrolovali, je to, žiaľ vaša chyba. Pri preberaní ste odskúšali? Postupujte podľa rady BEAES