To je paradox, že jo ?

Někdo tě v restauračním zařízení okrade, ČOI při kontrole udělí pokutu, slízne smetanu a ty utřeš hubu!

Nejlepší odpověď
Drap

Tak už to zkrátka chodí. Ty se však můžeš předem demokraticky rozhodnout zda do restauračního zařízení půjdeš, nebo ne.

Další odpovědi
Matthew

Stalo se mi to nedávno v řeznictví, odkud se mi povedlo už párkrát donést domů „šmejd“. Stály přede mnou dvě ženy v kabátech, nakupovali uzeniny jak na hody a pak začaly všude mávat nějakou plackou jak z hollywoodského filmu. Šlo o kontrolu a podnik dostal likvidační pokutu, a sbalil si švestky. Tím jsem na tom taky vydělal, teď musím chodit do kilometr vzdáleného obchodu, čímž se projdu na čerstvém vzduchu a už si nebudu nosit ten šmejd domů :)

PS: Líbí se mi huxův optimismus, peníze jdou tak leda na ty jejich zlaté padáky, viz dnešní zprávy :D

Emefej

Je to paradox. Může tě pouze těšit, že zlotřilec byl po zásluze potrestán.

huxa

Co vím, vybrané peníze na pokutách si ČOI nenechává, nýbrž je odvádí státu, ten z nich následně něco platí a ty tedy tím v podstatě dostaneš lepší dálnici, apod.

huxa

Matthew-zajisté, ovšem pokud to statisticky rozdělíš, dejme tomu jen 1000Kč pokuta-státní rozpočet na rok je 1000 miliard, na dnešní „modernizaci“ D1 by mělo jít kolem pěti miliard, tudíž jen na tuto modernizaci v průměru padne 5Kč z dané pokuty 🙂 A to se jedná pouze o opravu pár kilometrů, při výstavbě by to byly desítky procent.