Zlatý

To je paradox, že jo ?

Někdo tě v restauračním zařízení okrade, ČOI při kontrole udělí pokutu, slízne smetanu a ty utřeš hubu!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Tak už to zkrátka chodí. Ty se však můžeš předem demokraticky rozhodnout zda do restauračního zařízení půjdeš, nebo ne.

Další odpovědi:

Bronzový

Stalo se mi to nedávno v řeznictví, odkud se mi povedlo už párkrát donést domů "šmejd". Stály přede mnou dvě ženy v kabátech, nakupovali uzeniny jak na hody a pak začaly všude mávat nějakou plackou jak z hollywoodského filmu. Šlo o kontrolu a podnik dostal likvidační pokutu, a sbalil si švestky. Tím jsem na tom taky vydělal, teď musím chodit do kilometr vzdáleného obchodu, čímž se projdu na čerstvém vzduchu a už si nebudu nosit ten šmejd domů :)

PS: Líbí se mi huxův optimismus, peníze jdou tak leda na ty jejich zlaté padáky, viz dnešní zprávy :D

Stříbrný

Je to paradox. Může tě pouze těšit, že zlotřilec byl po zásluze potrestán.

Stříbrný

Co vím, vybrané peníze na pokutách si ČOI nenechává, nýbrž je odvádí státu, ten z nich následně něco platí a ty tedy tím v podstatě dostaneš lepší dálnici, apod.

Diskuze k otázce

Stříbrný

huxa

Matthew-zajisté, ovšem pokud to statisticky rozdělíš, dejme tomu jen 1000Kč pokuta-státní rozpočet na rok je 1000 miliard, na dnešní "modernizaci" D1 by mělo jít kolem pěti miliard, tudíž jen na tuto modernizaci v průměru padne 5Kč z dané pokuty :-)) A to se jedná pouze o opravu pár kilometrů, při výstavbě by to byly desítky procent.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.