Avatar uživatele
bolak

To je fakt pravda co říká ta pani?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/374332-pestounska-pece-je-nejlepsi-klokanek-ale-pomuze-hned.html

„Vyjádřila se i k nařčení, že pěstounství je výdělečný byznys. „Být pěstounkou je má práce, můj měsíční plat v čistém je 15 800, plus na miminko dostáváte příspěvek na výživu 4500 korun…Je možné si taky požádat o rodičovský příspěvek, který pobírám ve výši 3600 korun..“ vyjmenovává Jana své příjmy.“?

Jako pěstoun dostává na dítě na měsíc pětadvacet tisíc a nemusí chodit do práce? To se zdá bejt jako dobrej džob, né? Začínám dost silně uvažovat, že bych se dal na to pěstounování. Vzal bych si hned 4 a jel bych na dovolenou.

(dvě za ruce, jedno na karabinku k pásku a jedno do baťohu, kdyby měl někdo náhodou připomínky, že 4 najednou bych nepobral)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3211 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

V tomto případě se jedná o „profesionální pěstounku“, takže je to skutečně její povolání. Profesionální pěstounka se stará o dítě jen krátkodobě, až rozhodne soud, dítě půjde do dlouhodobé pěstounské péče, nebo bude adoptováno. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nic ti nebrání v tom, abys to vyzkoušel. Osobně se domnívám, že jsou snadnější způsoby jak peníze vydělat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Pokiaľ to chceš robiť pre peniaze, utekaj kade ľahšie, sú aj jednoduchšie spôsoby legálneho zárobku.
Pestúnstvo je práca na plný úväzok a trojsmennú prevádzku, bez voľného dňa.
Dodatok:
marci1, bolak
Táto krátkodobá pestúnska starostlivosť je veľmi dôležitá práve na zabránenie škôd na psychike detí ich umiestnením v ´decáku´
ale bolakova predstava pestúnskej dovolenky je ako komiks typu ´4 tankisté a pes´ alebo ´4 vraždy stačí, drahoušku´ kombinované s ´Pipi, dlhá pančuška´

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

bolaku, mal si niekedy deti?
ten úväzok je fakt drina – i s v lastnými deť­mi.

😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

takhle se živí i jedna česká menšina.. narodí se cikáně, jako otec se nahlásí nejstarší člen rodiny, který to má za pár, a když umře tak pozůstalí potomci dostávají sirotčí důchody..

nebo holka v 15 porodí, není schopná se o děcko postarat (verze pro úřady), tak si ho do pěstounské péče vezme její matka a hurá – příjmy jsou na světě :)

a to nemluvím o sociální podpoře, kterou dostávají ještě k tomu všemu

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

arygnoc: no já bych je nechtěl na výchovu, já bych je měl právě jako džob.. by mi vydělávali penízky

před 3208 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

bolaku, kedy a kam chceš poslať tie deti. súrodencov na opatrovanie…?
Chceš 4 – súrodencov, rozumiem dobre?

  • dvaja chlapci sú síce už trochu starší, ale chodia len do 2.triedy, majú 11 a 12 rokov, momentálne sú vo výchovnom zariadení pre násilníkov
  • jedno dievča 10 rokov, skúsenosti a prax s pobytom na chodníku
  • batoľa dievča 9 mesiacov

O rodičoch z dôvodov ochrany maloletých (a tvojho zdravia a života) tíško pomlčím…
Prajem ti príjemnú dovolenku :)

před 3210 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

to je jedno jestli sourozenci nebo ne, nebo je za to nějakej příplatek?

před 3210 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Len si predstavujem, ako ich na dovolenke držíš za ruku…

před 3210 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

No ty by se mnou samozřejmě nejeli :)

před 3208 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek