To děti můžou sami jít do kina (neřeším přístupnost jednotlivých filmů)

František Hrubý ze seriálu Ulice na TV Nova řekl: „Jdu do kina.“.

Do kina se nemusí jít se zákonným zástupcem dítěte ?

Nejlepší odpověď
anonym

Proboha, od první třídy jsem chodila do kina sama a nikomu na tom nebylo nic divného. Pokud mládež chodí na filmy pro mládež, je to v pořádku. Pokud se filmy pro mládež promítají v odpoledních hodinách a ne večer, také nevidím důvod, aby u toho museli asistovat ještě rodiče. Kdy své dítě chcete začít učit samostatnosti?
Nebo jako jedna moje známá budete během nemoci dítěte s tím dítětem ležet v posteli, protože jinak by se dítě neuzdravilo?
Něco mi tu hodně nejde do hlavy. Jiný smysl má zodpovědnost a starost o potomky, a něco docela jiného je přehnaná péče a starostlivost.

Další odpovědi
Georgo2010

Nejprve je nutné si uvědomit, že se jedná o jeden z fenoménu nekonečných seriál na komerční televizní stanici plný negativních zvratů obyvatel fiktivní ulice (spíše malého zavřeného náměstíčka), která má od skutečnosti hodně daleko. Aby se pokryli náklady na produkci, je do děje implementováno PP v různých formách (od rozbalování výrobků po hlášky typu jdu do kina na konkrétní film…). Dle mého názoru není příliš výchovné ani bezpečné, aby František odešel do kina sám (není blíže definován čas odchodu) a vrátil se okolo půlnoci. Naštěstí se na popud Aničky zastavil k Henrrymu za tátou a pak společně zašli do kina. Rada na závěr: Berte takovéto smyšlené seriály hodně s nadhledem.

led

Nikde nie je uvedená povinnosť zákonného zástupcu sprevádzať dieťa do kina na film prístupný jeho veku.
Na druhej strane nie je dobré, keď dieťa ide samé do kina. Dobré je, keď rodič vie na aké filmy jeho dieťa chodí.
PS.
My sme ako deti mali veľmi radi kiná Čas s nonstop premietaním. Mohli ste prísť kedykoľvek a pozrieť si filmy. Už to môžem prezradiť, keď hrozilo skúšanie alebo pisomky, miesto lekára hurá do Časíku. Ale keď sa to prevalilo, ani nespomínať…

Ella

proč by měli? pokud je film mládeži přístupný, tak nevidím důvod proč zodpovědné a spolehlivé dítě doprovázet do kina…

Franta už mi přijde jako dost velký kluk, aby mohl sám chodit do kina. Není na tom nic divného… v dnešní době a v jeho věku dělají děti už i jiné věci, většinou ne příliš legální…