caperland

Tmavy prujem, ale doktori jsou k nicemu

Moje znama ma prujem ( tmavy az sskoro cerny) a bolesti tak s tim zasla k doktorovi ale ten si nevedel rady neznate nejake babske rady a poradite z ceho by mi mohlo tak byt? Predem dekuju za odpoved

Nejlepší odpověď
arygnoc

iný doktor.

Další odpovědi
www

Jedna paní povídala.. 😁
Nevíme proč byl tmavý (jídlo, krev ve stolici ap.), ví jen lékař spolu s paní.
Tady žádný lékař není, nechť se tvoje známá vyjádří přesněji, nebo hledá jiného lékaře!
P.S: pochybuji o tom, že by si např. při krvi ve stolici nevěděl kdejaký praktický lékař rady. Podle mého názoru to může být jen jídlem, léky ap., kdy lékaři paní asi neřekla vše. Baští třeba něco
bůhvíjak zázračného a stydí se přiznat.
Názor

marci1

Jediná rada je : lékař. Tmavá stolice (průjem) a ještě s bolestmi může mít i závažnější příčiny.

mosoj

Není si s čím zahrávat. Černá stolice je vždy problém. Nechť vyžaduje od praktického lékaře test na krev. V nejhorším lze zakoupit v lékárně. Neváhal bych !!
Doplňuji:
Pro bolaka a nejen pro něho :
https://www.go­ogle.cz/search?sou­rceid=navclien­t&aq=&oq=test+na+krev+ve­+stolici&hl=cs&i­e=UTF-8&rlz=1T4GGNI­_csCZ533CZ534&q=dom%C3%A­1c%C3%AD+test+na+krev+ve­+stolici&gs_l=hp­..4.0i22i30l5­.0.0.0.10160.­..........0.4yB­NtEcQCu4

isteron

Pokiaľ je farba čierna, môže ísť o krvácanie do žalúdka. Toto majú na starosti gastroenterologovia a internisti. Test na krvácanie do stolice sa dá kúpiť v lekárni a vzorku odoslať do laboratória.

Bobík147

Nevěřím že si doktor nevěděl rady :) Stačí k němu jenom zajít.

Andre5000

A vy věříte tomu, že by vám někdy nějaký lékař řekl, že si neví rady a nechal by někoho jen tak odejít s problémem, který popisujete? Místo shánění „babských rad“ by se měla vaše známá dostavit skutečně k lékaři, tedy k praktickému a pokud by si tedy „nevěděl rady“, tak by ji měl poslat k lékaři specialistovi.

bolak

Může to bejt kde co, ale tvojí známý nikdo ze zdejších do trávícího traktu nevidí, takže ti těžko můžou něco poradit. Je možný že je to žaludek jak říká isteron, ale taky to bejt nemusí. Takový základní pravidlo je, že čím tmavší krev ve stolici, tím dále od konečníku je potřeba hledat příčinu, ale pokud ta tvá známá nemá v bytě vlastní kolonoskop, gastroskop nebo rentgen a kanistr s kontrastní látkou, tak je jí to stejně k prdu :)

Takže buď ať si udělá ty domácí testy jak píše mosoj (já to slyším prvně takže nevim, doufám že upřesní jak se to přesně jmenuje) a nebo ať zajde znova za doktorem ale tentokrát neříká nic o „tmavejch hovínkách“, ale rovnou řekne že má krev ve stolici, na to voni zabíraj. A nebo ať objedná u specialisty… ave