Tmavé pivo v Česku spíš pro ženy?

Nedávno mi řekl jeden pán, že v ČR tmavé pivo pijou většinou ženy.
Tak co, když si všimnete chlapa pijicíjo tmavé pravděpodobně vás napadne, že ten je infantilní nebo vůbec netradicní pivní orientace? :)
Je to pravda nebo nic takového neexistuje?
ps : Nejsem Čech

Nejlepší odpověď
Lenjička

Ten rotdil může být zpúůsoben tím, že tmavé pivo je sladší (obsahuje více cukrů). Ženy obecně tíhnou k sladšímu alkoholu – sektům, šampaňskému, koňakům. Kdežto muži mají rádi jak je pivo hořké 🙂

Další odpovědi
chudst

Hehe, ja sam pivo moc nepiju a kdyz, tak jedine anglicky Guiness, ktery je cerny – ten mi jako jedine pivo skutecne chutna. Ale v Cesku obecne se pije spis svetle pivo: nejen muzi, ale i zeny – kdyz uz piji pivo – ho piji spise. Ti, co maji radeji tmave jsou spise vyjimkou, ale v obou pohlavich.

fablen

sice se to říká, že tmavé pivo je pro ženy, ale mě osobně příliš nechutná – vždy dám přednost světlému 🙂

hanny 2

Moc pivo nepiju,většinou jen v létě na žízeň nebo v restauraci po obědě nealkoholické,ale raději než světlé nebo tmavé si dám „řezáka“ – to je půl na půl.

Housenka1973

Já jsem česká ženská a ten pocit, který máte Vy, mám také. Osobně dávám černému pivu přednost, více mi chutná. Ale ani jeden chlap v mém okolí by se ho nenapil – je na ně prý moc sladké! P.S. navíc, v Česku se vypráví, že černé pivo je na prsa (a pro kojící ženské prý na kvalitní mlíko…)