Pokročilý

Tlumočnictví X Lékařská genetika – profesní vyhlídky?

Dobrý den,
ráda bych se optala, zda je v této době (a cca za 10 let až dostuduji) výhodnější se věnovat tlumočnictví nebo genetice (přesněji lékařské genetice). Chtěla bych se v budoucnu uživit a zůstat v oboru, ne že si dodělám VŠ a skončím někde při nejlepším jako sekretářka. Nic proti sekretářkám, ale chci dělat něco, co mě baví. :)
Jaké si myslíte, že mají jednotlivá povolání vyhlídky? Trošku jsem pročítala internet, protože už se musím rozhodnout a volit semináře, a našla jsem pár výhod a hlavně nevýhod obou profesí.
Tlumočníci a hlavně překladatelé často musí pracovat za nízké ceny, protože je velká konkurence, tudíž v oboru nemohou zůstat, pakliže chtějí uživit rodinu.
Lékařská genetika je na druhou stranu velmi dobrý obor, ale míst je málo a absolventů čím dál více.
Nějaké názory? :)
Děkuji předem :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

V obou profesích bude záležet jen na momentální poptávce a na tom, jak budeš dobrá.

Další odpovědi:

Rozhodně lepší vyhlídky na práci máš jako genetička - ani kdybys nepracovala v oboru, rozhodně by ti ´nehrozila´ práce sekretářky.
Ale připrav se na to, že tento obor patří k nejtěžším vůbec a pokud nemáš hodně ´ráda´ matematiku, pak nemáš šanci. ;-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 566
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.