VIKTORIÁ

Tleskání v letadle po přistání

Vždy, když letadlo přistane, lidé začnou tleskat, je tomu tak i v cizině nebo se to dělá jen u nás v ČR? 🙂
Doplňuji:
Dr.Axl, ale já se ptala na něco jiného.....

Nejlepší odpověď
iceT

V letadle jsem letěla jen jednou a nikdo teda netleskal po přistání.Tebou popsanou situaci(tleskání pasažérů po přistání)jsem viděla jen v americkejch filmech,pokud bylo letadlo v ohrožení a pilot situaci zvládl.A vlastně amíci tleskají ve filmech při odvrácení jakékoli hrozby.

Další odpovědi
autacek

No, tak to vím zcela přesně. Dřív se tleskalo zcela běžně, prvně, tak často se nelétalo, bylo to vzácnější a lidé si vážili dobrého přistání, dávalo se tak najevo poděkování pilotům, že pasažéry dovezl šťastně do cíle a sami sobě radost, že to mají za sebou :)

Dnes v konzumní společnosti, kdy se lítá někam několikrát do roka a člověk ztratil ostych z toho, že by se i mohlo něco přihodit , na Vás koukají, pokud zatleskáte, jak na debila.

Ovšem garantuji Vám, že až někdy poletíte a dopravní letadlo s Vámi proletí několika turbulencemi že se přitahujete pásem tak, až to víc nejde, všichni v letadle zmlknou, někdo se modlí, šťastnější jen zvrací, kolem vás lítá pití, jídlo, vozík i letuška která se jej snažila připoutat, a nakonec když už doufáte, že je po všem, uděláte vývrtku, že se z toho p*serete, a z toho ticha najednou lidi řvou, pokud se ještě odvážíte někdy někam letět, budete příště při přistání tleskat jak o život a vůbec vám to trapné nepřijde.

anonym

Stojí ti ty 2 účelové hvězdičky za opisování starého dotazu?
Doplňuji:
Ad tazatelka, pokud by sis skutečně přečetla odpovědi Terylle a košatou diskuzi, snadno bys zjistila, že odpovídají právě na tvůj dotaz o výskytu i regionálních zvyklostech.
Každopádně, že se ani zdaleka nejedná o nějakou českou zvláštnost, naopak se aplaus převzal z ciziny a ještě k tomu se značným zpožděním a s lehkým nádechem snobismu a rádobysvětovosti.
(Téma je totéž, formulace na tom příliš nemění. Pokud by sis skutečně přečetla starší odpovědi o potlesku na zahraničních linkách, pak by ses logicky nemohla nanovo ptát na totéž).

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/aplaus-pro-pilota

ahold

I americkým cestujícím tleskání vadí. http://www.no­vinky.cz/cesto­vani/294793-tleskani-po-pristani-otravuje-nepotesi.html
A bohužel náš národ moc rád kopíruje chování zejména Američanů, tak se toho můžeme dočkat i u nás.

marci1

Dělají to nejen Češi, ale i jiné národnosti. Tleskají pilotovi a letuškám ( stewardům) za to, jak se o ně starali. Myslím si, že při opouštění letadla stačí poděkovat a rozloučit se.

anonym

Párkrát jsem letěla, ale nikdy se nikde po přistání netleskalo. Považovala bych to za poděkování cestujících posádce za to, že s letadlem doletěla na cílové letiště. Což u Američanů není žádná zvláštnost (tedy pokud koukám na jejich filmy). Za samozřejmost a slušnost jsem považovala při vystoupení z letadla poděkovat a rozloučit se.

zjentek

dělá se to ..nějak to souvisí s lidskou radostí, že vlastně přežili ,)

maja49

já jsem letěla na dvě zahraniční dovolené turistickým letadlem a všechny 4 lety se tleskalo. Jednou jsem letěla do USA a zpět a tleskalo se taky. Proč se to dělá nevím, ale tleskali všichni a všechny lety byly bez problému.

emamamisu

je to pravděpodobně naše výsada. nevím zda to dělají i některé jiné evropské státy včetně Slovenska. nicméně já letěla nespočetněkrát a pasažéři netleskali ani když se přistálo po 16ti hodinách!

Hakunamatata

Lítám někde každou chvíli a tleská se všude. Přijde mi to dost trapné, poslední dobou už netleskám…

kavac

Letos jsem letěl pouze se společností Swiss air a žádne tleskání nebylo.