berta 4

Tlak vody v domě

Kolik metrů převýšení znamenají 4 atmosféry tlaku v domě. Voda je z vodovodního řádu.A na kolik bych měla mít tlak nastavený?

Nejlepší odpověď
franku

4 atm.vytlačí vodu do 40 metrů.Tlak vody se má pohybovat od 2atm. do 5 atm.

Další odpovědi
mosoj

10m výšky vodního sloupce = 100Kpa = 0,1 Mpa = 1at

400 kPa = 40 m jak de zde správně píše.

Pojistné ventily na na boilerech jsou nastaveny na 600 kPa = 6 at. Takže tak do těch 4 at. Při 5 at již začínají ty pojistné ventily propouštět a vydává to docela nepříjemné zvuky, navíc je to spojené se ztrátou vody!! Při dněšních cenách vody to již není tak zanedbatelné. Pokud máte ve vodovodním řádu vetší tlak, je třeba instalace redukčního ventilu.