Avatar uživatele
led

Tlačové služby Windows

Vo WinXP mi zmizli tlačarne. V nastavení-tlačiarne-pridať tlačiarne sa mi objaví nápis:
„Operácia sa nedá dokončiť. Nie je spustená zaraďovacia služba tlače.“

Prosím o radu, ako mám túto službu spustiť. Ďakujem
Doplňuji:
Ďakujem za odpoveď.
Chyba sa našla, pri nastavení počítača na herný mód vyplo všetky „nepotrebné“ programy včetne systémových služieb. Keď som to vrátila do „normálu“ všetko sa obnovilo.

Aspoň je to aj upozornenie pre ostatných. Opatrne so systémom.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: led

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dědapetr před 4722 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Dobře, ale máš tam taky Poradce při potížích s tiskem a Pomoc při tisku. Vyzkoušej obě varianty, určitě se dozvíš víc )

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Pre spustenie tlačových služieb v systéme Windows XP môžete postupovať nasledovne:

  1. Kliknite na Štart, potom na Spustiť.
  2. Do dialógového okna zadajte „services.msc“ (bez úvodzoviek) a stlačte Enter.
  3. V okne, ktoré sa otvorí, vyhľadajte „Print Spooler“ alebo „Zaraďovacia služba tlače.“
  4. Kliknite na položku pravým tlačidlom myši a vyberte „Spustiť“ alebo „Reštartovať“, ak je služba už beží, ale nefunguje správne.
  5. Uistite sa, že je nastavený typ spustenia na „Automaticky“ (ak dovolí pop-up menu).
  6. Kliknite na OK a skúste vytlačiť dokument.

Ak problém pretrváva, môže byť potrebné aktualizovať ovládače vašej tlačiarne. Prípadne, ak máte zapnutý herný mód, uistite sa, že je po skončení hrania vypnutý – mohlo by dôjsť k vypnutiu klúčových systémových procesov.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek