Pokročilý

Titulky - mechanický pomeranč

mám s nimi problém, nemohu sehnat titulky kde by byla zároveň správná diakritika a né nějaké hieroglyfy místo č ř a podobně, a přitom i správné časování - konkrétně ty titulky vyskakujou už tak 10 sec před danou větou. Používám PSPad. Dá se to nějak upravit tak, aby to bylo dobře? jako třeba sloučit ty dva soubory a to dobré z nich zachovat. Nebo kde třeba vemu dobré, a hlavně ověřené titulky?
Doplňuji:
@yggdrasil prej je dobrej na titulky :D a jak mohu to časování posunout? nikdy jsem to nedělal :D

Odpovědi:

Pokročilý

Hm, na co používáš PSPad?

Pokud tam máš klikyháky místo č a ř a podobně, asi to máš někde špatně nastavený, to jsem taky měla, zkus tam něco pomačkat, přesnej návod ti asi nedám..
A titulky přece vždycky můžeš posunout. Jako to časování, pak pojedou správně a nemáš problém :)

Nevím, jestli není moje odpověď moc mimo, protože ten PSPad mě vážně zmátl -.-

Pokročilý

jestli jde o windows, na časování je nejlepší asi dvanáct let starý program subtitletool ... http://www.tomzavodny.cz/…
programů jsem vyzkoušel aspoň pět a titulků přeložil udělal desítky

co se týče diakritiky, dá se to zkonvertovat v pspadu nebo i notepadu a vlastně v jakémkoli textovém editoru ... jde akorát o to, na čem to pouštíš, ale unicode UTF-8 by měly umět všechny videoprogramy

Diskuze k otázce

Pokročilý

Seznam.cz

Co takhle upravovat titulky v Open Office? Tam jsem sice neopravoval vyloženě formátování textu ansi/unicode, ale spíš správnou diakritiku. časování pomocí http://www.slunecnice.cz/… je ztráta času.
Zkus titulky otevřít v poznámkovém bloku (notepad.exe) a uložit je ve formátu unicode. Napiš nám prosím výsledek jak to dopadlo, díky.

Zlatý

arygnoc

Nebo kde třeba vemu dobré, a hlavně ověřené titulky?

iba u oficiálneho distribútora.
a to už zvyknú byť titulky vložení priamo vo filme.

kúpte si teda originálne dvd, kde je určite i voľba titulky.

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 777
Zlatý briketka10 583
Zlatý annas 575
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 426
Zlatý Drap 401
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.