barnajka

Titanic: nehoda, nebo pojistný podvod?

Novinky.cz dneska informovaly o chystané ‚vzpomínkové‘ akci k příležitosti 100. výročí potopení Titanicu.
http://www.no­vinky.cz/disku­se?id=262740&ar­ticleId=/zahra­nicni/evropa/254619-lod-popluje-ve-stopach-titaniku-na-misto-potopeni-dorazi-presne-po-100-letech.html&sec­tionId=742&pa­ge=1&announce=dou­blevote#c4514457

Samotný článek mě nezaujal ani z poloviny tolik, co rozpoutavší se diskuze pod ním (přičemž narážím hlavně na příspěvek diskutujícího p. Němce z Brna).
Cosi o teorii pojišťovacího podvodu jsem zaslechla už dřív, blíž jsem se ale nezajímala. Až dneska jsem na to mrkla víc do hloubky a nestačila jsem valit oči nad dvěma skutečnostmi:

  1. jaký bludy je člověk schopen v hlavě zplodit
  2. …a že se kupodivu najde dost lidí, co tyhle konspirační a nikterak nepodložený teorie sežere i s navijákem, aniž by měli potřebu nad tématem zapřemýšlet a žádat důkazy.

Přiznám se, že pokud jde o Titanic, jsem jenom laický nadšenec a nevím o nic víc, než ví běžný člověk.
Ale stačí se jenom zamyslet – a i já, ňouma absolut, vidím na té teorii s pojistkou tolik trhlin, že mi nejde do hlavy, jak tomu vůbec někdo může věřit…
Můj brácha se o Titanic zajímá už od dětských let a troufám si říct, že na tuhle otázku už je fakt machr :)
Když dneska četl tu diskuzi, myslela jsem, že ho snad chytne infarkt, jak byl vzteklej. Prakticky v každé větě našel nějaký blábol a hned mi nabízel důkaz nebo argument, kterým ‚svou‘ teorii podpořil.

Opravdu by mě zajímalo, co si o tom všem myslíte vy. Věříte, že by na tomhle šprochu mohlo být pravdy trochu?
Nevím, jestli se někomu bude chtít študovat tu teorii celou (je to docela dlouhý čtení), ale kdyby se nějaký ochotník našel, za názory a postřehy budu určitě moc vděčná. A předem díky za ně :)

Nejlepší odpověď
Drap

Vytvářed teorie o tom , že v případě Titaniku šlo o pojistný podvod, je holý nesmysl

Další odpovědi
led

Citát z diskusie myslím, že hovorí za všetko:
„Je to rouhání a dělání si šaškárny z velkého námořního neštěstí.“ Týka sa to aj samotnej diskusie v denníku Novinky.cz.
Fakty o konštrukcii lode, sú jasné. Bola to na svoju dobu najlepšie technicky vybavená loď. Problém bol ale v personálnom vybavení, v snahe prekonať rekord podcenili počasie a presmerovali plavbu na inú trasu. Na nešťasti sa takto podielali: zmena trasy (bližšie k ľadovcovej ceste), nedôsledný výkon služby, panika, nedostatok záchranných člnov.
Toto využili aj poisťovne v snahe ušetriť na poistnom. Takisto sa našlo aj zopár „zlatokopov“, ktorí sa na tom nešťastí snažili „vyryžovať“ neoprávnené poistky.
Spojenie týchto „poistných podvodov“ a výročie potopenia Titaniku dali podnet k návratu fám po poistnom podvode.

PS.
A médiá sa na tom priživujú, ako mrchožrúti na mrtvole.

tom004

Odpovím slovy jedné písničky.„Ty můj kvítku medový,to se nikdo nedoví“.Za sebe si myslím,že to žádný podvod nebyl.Ale chápu,že ještě dnes,je to vděčné téma k různým spekulacím a dost lidí se tím uživí.