Krčálek

Titanic – důvid potopení

Jaké jsou vaše myšlenky o potopení Titaniku? Buď že ho potopil ledovec, UFO či něco jiného. Kdo myslítem že to může?

Nejlepší odpověď
Drap

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/narazil-titanik-na-ledovec
a v modré liště najdeš ještě nejméně dvacet dalších otázek a odpovědí na toto téma.

Další odpovědi
barnajka

Kdo za to může? Náhoda, nešťastná souhra okolností,…a ledovec. Žádný ufo, žádný pojistný podvod ani jiná konspirace. Chce to nečíst bulvár a ostatní pofidérní ‚informační zdroje‘, držet se faktů..a taky trochu myslet sám za sebe a používat selský rozum.

Mimochodem, Drape- nechápu jedno: příloha z vašeho odkazu už sice na letecké poště není, ale viděla jsem ji a mám ji staženou. Je to PŘESNĚ TOTÉŽ, o čem jsem tu pár měsíců před váma mluvila já. http://odpove­di.cz/otazky/ti­tanic-nehoda-nebo-pojistny-podvod
Odkazovala jsem na diskuzi na Novinkách.cz, konkrétně tedy na jeden příspěvek. Ten příspěvek..a vaše příloha z letecké pošty…to byl DOSLOVA a do písmene totožný text (konspirační teorie ‚pana‘ vévody z Ellgutu).
Zajímavá je skutečnost, že tehdy jste se vyjádřil, cituji: „Vytvářed teorie o tom , že v případě Titaniku šlo o pojistný podvod, je holý nesmysl.“
…a najednou přijdete, v podstatě opakujete mou otázku…ovšem postoj máte odlišný o 180 stupňů. Co ta náhlá změna, hm???

iceT

Taky bych měla jeden odkaz o posledních chvílích Titaniku.
http://www.vpk­.estranky.cz/clan­ky/titanic.html

anonym

Nechápu proč se někdo ptá na tak profláklou věc, která je ke všemu celkem podrobně omílaná v médiích z důvodů 100 letého výročí potopení a právě k tomuto výročí byl na History HD krásný dokument jmenoval se Titanic 100, záhada vyřešena.
Ve filmu byly použité nejnovější záběry vraku a byla provedena 3D modelace potopení.
Jinak za samotné potopení mohl ledovec pouze z části, hlavní příčinou bylo selhání lidského faktoru a následný sled povelů, velká rychlost......
Titanic plul v čiročiré tmě, svítili pouze hvězdy, hlídka ve strážním koši najednou před sebou neviděla hvězdy, tak jí došlo, že to bude ledovec. Kapitán dá okamžitě povel ke změně kurzu, což vede k fatálnímu roztržení pláště lodě pod čarou ponoru........
Více viz odkaz. To co tam říkají o vadných nýtech vědci vyvrátily, je to právě krásně vysvětleno v nejnovějším dokumentu(Tita­nic100 záhada vyřešena).

Zdroj: http://www.stre­am.cz/slavned­ny/577207-15-duben-den-kdy-se-potopil-titanic