Tištěný spoj – lak

Zdravím,

Obvykle se tištěný spoj přestříká lakem proti korozi. Mohu tištěný spoj přestříkat lakem na vlasy, aby to mělo stejný účinek? Mohu spoj přestříkat již osazený?

Nejlepší odpověď
mosoj

Ano, přestříkat plošný spoj ochranným lakem
má smysl až na osazeném spoji.
Aplikace laku se dělá za účelem ochrany měděné folie proti oxidaci a lak musí mýt velký vodivý odpor ( řádově desítky Mohm).
Takže přesříkat to lze jakýmkoliv lakem, jenom ten odpor nemáte zaručený a mohly by ve spoji nastat svody mezi součástkami.

Další odpovědi
Drap

Můžeš, nic se nestane

Michal Kole

No já bych lak na vlasy raději nezkoušel

anonym

Po domácku se rozpustila kalafuna v lihu a tím se tišťák natřel. Kalafuna chrání spoj proti oxidaci a současně usnadňuje další pájení např. při opravách atd.