Comanch

Tiskne tiskárna bílou?

Snažím se ze své inkoustové tiskárny dostat bílou barvu, ale marně. Tisknou vůbec inkoustovky bílou?

Nejlepší odpověď
Hykam

ne

Další odpovědi
arygnoc

No jo, netiskne bílou.

A co když chci tisknout na černej papír?

petrslav

NE, v tiskárně jsou 4 základní barvy – černá, červená, modrá a žlutá. V některých typech možná víc. Ostatní barvy a různé odstíny se tvoří mícháním těchto barev.

MacChill

Vždyť spojením Těchto tří barev při RGB přece vzniká bíla, ne?

Georgo2010

Bílá barva je dominantou speciálních UV tiskáren, které umožňují podtisk na média bez podkladu (např. průhledné samolepky). V domácích podmínkách se s bílou barvou nesetkáte (max. lze tisknout na barevných tiskárnách šedě).