Co

Tiskárny/ Plníte si inkoustové kazety sami? Je to ten samý inkoust který prodávají v lahvičkách?

Nejlepší odpověď
mosoj

Nerefiluji ( neplním ) použité kazety.
Kupuji neoriginální kazety za podstaně nižší cenu než jsou originály.
Refilováním se cena dá ještě snížit, ale je s tím již určitá práce. Refiloval bych pokud by nebylo jiného zbytí.

Neoriginální inkoust nikdy není chemicky a fyzikálně stejný jako originální, jenom se tomu originálnímu vlastnostmi více, nebo méně přibližuje.
Nikdy jsem s neoriginály neměl žádné potíže a fotografie z mého hlediska dobré. Není ale značka jako značka !!

Další odpovědi
Terryle

Jo, inkoust si doplňuju sama – vyjde to o hodně levněji, než i neoriginální kazety. Složení inkoustu… to fakt nepovím – takhle do detailu jsem to neřešila. Teda za předpokladu, že nemyslíte ten školní do per – to by pak určitě rozdíl byl. Ale už jsem v nějaké diskusi na netu četla, že si někdo plní i tím obyčejným černým psacím inkoustem a tiskárna prý šlape :) černej psací inkoust sice mám, ale nezkoušela jsem to, takovej dobrodruh nejsem – mám svou tiskárnu ráda :)

dědapetr

Prodávají se speciální barvy do tiskařských kazet.Jestli je to to samé neřeknu na lahvičkách není složení toho inkoustu.

Co

http://4um.over­clocking.cz/show­thread.php?t=60630

http://techne­t.idnes.cz/jak-na-plneni-cartridgi-poradime-vam-db8-/hardware.asp?c=A030529_­5209105_hardwa­re

mosoj

Komu není rady tomu není pomoci.
Když už píši článek o plnění kazety inkem injekční stříkačkou tak alespoň napíši že se ten otvor po tom vpichu musí hermeticky!!
uzavřít. Jinak opravdu dojde k vytečení inku do tiskárny. Na inetu je dostatek kvalitních návodů na refil.
Text o použití inkoustu do plnicích per nebudu ani číst.