To jsem já

Tiskárna Epson a problém s neoriginální náplní

Mám tiskárnu Epson Stylus sx235w a před nějakým časem přestala tisknout s upozorněním, že nerozpozná žlutou náplň. Tuto konkrétní náplň jsem tedy následně koupila originální, v tiskárně jsem ji vyměnila, ale ihned vyskočilo upozornění, že nelze rozpoznat černou náplň. Nechtělo se mi utrácet za originální barvy a vyměnila jsem všechny barvy za nové neoriginální. Asi 14 dnů tiskárna fungovala, ale nyní už opět jednu z náplní nerozezná. Jaké jsou možnosti řešení? Musím koupit originální barvy?

Nejlepší odpověď
mosoj

Ano toto se stává. Někdy to hlásí vadný čip ten který je dobrý a při tom je vadný jiný. Příčinu neznám ale dělá to i Canon.
Z toho co jsem četl máš nyní sadu neorig. v tiskárně a jednu použitou sadu v zásobě.
Ještě než budeš provádět níže uvedené úkony, doporučuji očistit plošné spoje čipů alespoň technickým benzínem a kazety v tiskové hlavě pořádně domáčknout.

Ty neoriginální nech v tiskárně a vyměňuj je po jedné !!! podle hlášek tiskárny. Snad se ti podaří vyloučit ten vadný čip.
Kdyby jsi měla reseter čipů tak to poznáš hned . Reseter by vadný čip prostě nezresetoval.

Přesto doporučuji změnit značku neoriginální kazet. Výrobců je více. Já beru od KMP.
Doplňuji:
Nemusí to být jenom záležitost čipů. Může to být i záležitost nesprávných rozměrů neoriginálních kazet. Čip potom správně nedosedne na kontakty.
Neoriginální kazety se musí tvarem lišit od originálních ( originální jsou chráněné průmyslovým vzorem !) a přitom výsledné rozměry umístění čipu musí být stejné jako na originálních.

Další odpovědi
cochee

Já bych dal ještě šanci náhradním inkoustům, ale vyzkoušel bych jinou značku. Výrobce inkoustů, které používáš nyní, má nejspíš problémy s čipy v inkoustech. Pokud by se stále vzpěčovala, tak by (vzhledem k její ceně) putovala na sběrný dvůr.

nonnel

Já mám podobný problém, akorát že mám tiskárnu HP Photosmart Premium. Ta má displej a tam se objevuje nápis, že vložené náplně nejsou originální a pak to čeká, až zmáčknu na displeji OK. Když používáš neoriginální náplně, tak občas vyčisti tu mechovku, kde si čistí hlavy náplní a očisti kontakty. Já po odmáčknutí mohu pokračovat. Tvůj typ tiskárny neznám.

jahodovka

Jak kdy, ale dobré jsou ty renovace tonerů.

janulee

A jaké kupuješ originál?

jahodovka

Já nakupuji náplně na tonera.cz, protože jsou dobré. Jsem spokojená a neměla jsem zatím problém.

Sůwa

Taky mi tiskárna Epson kvůli vadnému čipu nerozeznala jednu kazetu, ale bez problémů mi ji vyměnili 🙂