Džanička

Tiskárna a úprava fotografií

Jakou máte doma tiskárnu.Jestli inkoustovou,la­serovou apod. Která je lepší,když na ní chci tisknout fotografie.Potom bych chtěla vědět,jestli se dá na počítači upravovat naskenovaná fotografie,tak že tam chci neco,nebo někoho vymazat tak aby to nešlo poznat,a fotografii už bez toho rušivého elementu vytisknout.Jaký je na to nejlepší program,já se v tomto moc nevyznám.Díky.

Nejlepší odpověď
mosoj

Na fotografie jedině inkoustovou tiskárnu.
Používat neoriginální kartridge. Jinak je to drahé. Pro amatéry jsou nejpřijatelnější tiskárny Canon s oddělenými barvami.Pokud jinou tiskárnu tak pro fotografie jedině roztokové inkousty ( tzv. dye ink.). U Canonu je to jisté ten dělá pigmentový inkoust jedině černý u Epsonu pozor ! Ty lacinější tiskárny bývají na pigmentový inkoust, který není pro fotografie vhodný.

Fotografie se dá upravovat každá, ale musí být na to program.
Pro takovéto již pokročilejší úpravy je velmi dobrý český ZONER. Nemusí být ten nejnovější a ani to nemusí být profi. V nižších verzích se dá sehnat free.

Tiskárny Canon používám již asi 15 let.
Taktéž neoriginální náplně a spokojenost je maximální.