arygnoc

Tisíce lidí platí pojistky, nemusí ale dostat ani korunu …

Tak takhle to dopadne i s důchodama?

cituji:

„Tisíce lidí platí už léta mnohatisícové pojistky a přitom nemají vůbec tušení, že když se něco stane, nedostanou od pojišťovny ani korunu. Ukáže se totiž, že z právního hlediska, tedy smluvních podmínek, smlouvu uzavřel někdo jiný a vy jste po celou dobu pojištěni nebyli, i když jste pojištění hradili. Pojišťovna pak člověku může vrátit jen to, co jí zaplatil na pojistném.“

Vždyř za nás pojistky vždy uzavíra prakticky dtát (pojištění je přece povinné).

Nejlepší odpověď
anonym

Jedná se o individuální občanské pojistné smlouvy, nejčastěji na nemovitosti, domácnosti, úrazové, cestovní apod.
Vy zřejmě máte na mysli sociální a zdravotní, které se odvádí z příjmu a stát je platí jen za lidi bez příjmu, např. děti, důchodce apod.

Další odpovědi
anonym

Vim , ze se stalo : Ze nekdomu vyhorel dum , protoze byl zkrat na rychlavarne konvivi , a pojistovna jim nic nedala , protoze v navodu na konvicich je , ze se ma po pouziti vyndavat z elektr. A ja mam obavy , jestli to neni na vsech elektrospotre­bicich. Pojistovna si vzy najde duvod , proc ty penize neda. I za zpozdeni zaplaceni. Ale zase se nepojistete … ! -iv-

venkovan

Pokud platím pojištění a nevím nic o smlouvě, tak je na tom něco divného.

Salvaje

Já mám úrazovku, platím si ji, měla jsem i zpoždění s platbou. Pak jsem měla autonehodu a peníze jsem dostala.
Pokud někdo uzavře pojistku a pak zjistí, že je na někoho jiného, tak to nechápu. Snad se dívám, co podepisuju, ne? Aspoň svoje údaje si snad kontroluje každý…

ARIS

Příklad z praxe: Tcán ovdověl, pojistku na dům uzavřela jeho manželka. Kdyby přišla záplava jako loni, nedostal by asi nic. (Loni vše pojišťovna zaplatila – necelých 40 000,–) Musí do pojišťovny a upravit pojistku aby byla napsaná na něj.